Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Genel Konular / Uzak mesafeler
« Son İleti Gönderen: Ogretmenler 18 Aralık 2022, 12:11:04 »
Uzak mesafelere ulaşmak yakın mesafeleri aşmakla mümkündür.

İmam Gazali
2
Genel Konular / Çelenk cenazeye gönderilen çiçektir
« Son İleti Gönderen: Ogretmenler 09 Kasım 2022, 15:59:40 »
Zaman zaman düğüne gönderilen çelenk gibi ifadeler görülüyor internette, çelenk cenazeye gönderilen çiçektir, düğünlere vs gönderilen ahşap ayaklık üzerine konmuş çiçeklere sepet denir. Bir de daha küçük, zaman zaman bir saksı içinde ya da saksıya benzer bir kap içinde kesme çiçek ile yapılan bir düzenleme vardır, ona da arajman denir.
3
Genel Konular / Birinci sınıf insanlar ve vasatlar
« Son İleti Gönderen: Ogretmenler 08 Kasım 2022, 14:43:23 »
“Birinci sınıf insanlar, birinci sınıf insanları yanlarına alırlar; ikinci sınıf insanlar ise üçüncü sınıf insanları yanlarına alırlar.”
Bu duruma  “Andre Weil” kuramı denir. Gerçekten de öyledir, yaptığı işte kendine güveni tam olmayan, kendisinin o işte usta olmadığının farkında olan kişi yanında yöresinde kendini geçme potansiyeli olan kişileri istemez, eğer kazara öyle biri etrafında olursa o kişiyi rahatsız edip kaçırmanın yollarını arar.
 Bunlar vasat insanlardır, bu tür insanlar bencil, çıkarcı, çıkarı için her türlü yalakalığı yapmaya her an hazır kişilerdir. Eğer içinde bulunduğu ortamda kendisine rakip olarak gördüğü kişiler varsa bu kişiler hakkında entrikalar düzenleyip, dedikodu yapmaya bayılırlar. Rakip olarak gördüğü kişi iyi bir iş yapmaya başladığında o işi engellemek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Bu insanların hayalleri de yoktur, tek amaçları bulundukları pozisyonu kaybetmemektir, kifayetsiz muhterislerdir, faydacı ve çıkarcıdırlar.
4
Genel Konular / Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
« Son İleti Gönderen: Ogretmenler 29 Ekim 2022, 13:42:11 »
Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun üzerinden 99 yıl geçti, yani 100. yıla girdik. Biz de kutlu günü Can Yücel'in bir şiiri ile kutlayalım.

Yaşasın Cumhuriyet

Gölköy adında bir yer varmış Gelibolu'da
Televizyonda gösterdiler geçen gün.
Gelenek edinmiş köy halkı,
"Ben kendimi bildim bileli bu böyledir"
Diyor muhtar:
29 Ekim'de toptan sünnet ederlermiş çocuklarını...
Derken ekranda entarili bir çocuk belirdi
Kirvesi tutmuş kolundan
Yatırdılar bir kamp yatağına,
Ardından sünnetçi olacak zat boy gösterdi
Elinde bıçağıyla,
Çocuk kaldırdı başını, bağırdı:
"Yaşasın Cumhuriyet" diye
Bunun üzerine de ekran karardı

Korkarım bu, sade gölköylülerin değil, umumumuzun
Sade küçüklerin değil, büyüklerimizin de
Düştüğü bir tarihsel yanılgı
Çünkü sünnet değil, farzdır Cumhuriyet.
5
Genel Konular / Bisiklet bir karayolu aracıdır
« Son İleti Gönderen: Ogretmenler 19 Ocak 2022, 14:52:31 »
2918 sayılı T.C. karayolları trafik kanununa göre bisikler bir karayolu aracıdır. T.C karayolları trafik kanunu Madde 3c (10) bendi: Bisiklet, en çok 3 tekerleği olan ve üzerinde bulunan insanın adale gücü ile pedal veya el ile tekerleği döndürülmek suretiyle hareket eden ve yolcu taşımalarında kullanılmayan motorsuz araçtır. Azami sürekli gücü 0,25 KW'ı geçmeyen, hızlandıkça gücü düşen ve hızı en fazla 25 km/saate ulaştığında pedal çevrilmediği takdirde gücü tamamen kesilen elektrikli bisikletler de bu sınıfa girer diyor.

 Bazı otomobil sürücüleri karayollarında bisiklet görünce şaşırıyorlar ama bu onların cahilliğini gösterir. Zira kanunlarımıza göre bisikler bir karayolu aracıdır. En sağdan gitmesi gerekir, sollama yapamaz vs gibi kendine has kuralları vardır tabii ki ama sonuçta bisiklet de otomobil gibi bir karayolu aracıdır. Otomobil sürücülerinin o yolda ne kadar hakkı varsa bisikler sürücülerinin de o kadar hakkı vardır.
6
Genel Konular / Okullar açılmadan önce güvenlik genelgesi
« Son İleti Gönderen: Ogretmenler 27 Ağustos 2021, 12:24:58 »
T.C. İçişleri Bakanlığı tüm il valiliklerine bir genelge göndererek okulların yüz yüze eğitime geçmesi ile birlikte uygulanacak güvenlik önlemlerini bildirdi. Genelgeye göre salgınla mücadele için alınacak tedbirler, eğitim faaliyetleri içinde özellikle trafik eğitimi verilmesi ve denetimler konusunda yeni uygulamalar başlatılacak. haberin detayı için tıklayınız. https://www.birgun.net/haber/yuz-yuze-egitim-oncesi-81-ile-yeni-genelge-trafik-tedbirleri-5-baslikta-anlatildi-356660
7
Genel Konular / Okullar 6 Eylül 2021 de açılıyor
« Son İleti Gönderen: Ogretmenler 17 Temmuz 2021, 17:40:24 »
Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk canlı yayında "Okullar ne zaman açılacak" sorusuna verdiği cevapta "Okulların zamanında açılmasından daha önemli bir  işimiz yok, okulları 6 Eylül 2021 tarihinde açmayı planlıyoruz cevabı verdi. Kurban Bayramı için dikkat edilmesini ve salgın kurallarına uygun davranılmasını isteyen Ziya Selçuk vaka sayısının yükselmemesi için elmizden gelen her şeyi yapmamız gerektiğini ifade etti.
8
Bilgisayar Öğretmenleri / Python, Tkinter ve Arduino için güzel bir site.
« Son İleti Gönderen: volvox33 27 Aralık 2020, 23:57:49 »
Devlet okulunda lise kademesinde bilgisayar öğretmeniyim. Online dersler için bir site tasarladım. Derslerde video ve kendi anlatımlarım mevcut. Python, Tkinter Modülü, Arduion Derleri var. Belli bir seviye ye kadar geldim içerik iyi. Faydalanmak isteyenler giriş yapabilir.

LİNK: https://www.btogrenme.com/
9
Özel Eğitim Öğretmenleri / Anaokulu Özel Eğitim Alt Sınıfın
« Son İleti Gönderen: Betulll 19 Eylül 2020, 22:02:38 »
Merhabalar herkese
Grupta yeniyim bu da açtığım ilk konu.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bağımsız Anaokulunda görev yapıyorum 9 yıllık okul öncesi öğretmeniyim. Bu sene özel eğitim alt sınıfı Hafif Düzey zihinsel engelliler şubesine görevlendirildim. Daha önce sınıfımda bir çok kaynaştırma öğrencim oldu güzel ilerlemeler kaydettim. Lakin özel eğitim alanında ilk tecrübem olacak neler yapmalıyım nereden başlamalıyım bana tavsiye ve hap bilgi paylaşımında bulunursanız sevinirim  😉 Ayrıca okuyup kendimi geliştireceğim her türlü kitap dergi ve internet sitesi isimleri de söylerseniz çok teşekkür ederim.
10
Özel Eğitim Öğretmenleri / İşaret Dili Eğitimi ve Özel Eğitim Öğretmenleri
« Son İleti Gönderen: matasoy 06 Mayıs 2020, 16:39:47 »
Merhabalar, biz Türkiye'de özel eğitim alanında çalışan ve okullarda işaret dili eğitimi veren öğretmenlere ulaşmaya çalışıyoruz. Öğretmenlerimiz ile görüşmelerle onların mevcut durumlarını analiz etmeyi ve tecrübeleri sayesinde İşaret Dili Eğitimi üzerine yeni materyaller geliştirmeyi planlıyoruz.

Eğer işaret dili eğitimi veriyorsanız veya bir süreliğine bile olsa verdiyseniz anketimize katılmanızı ve eğer tanıdığınız özel eğitim öğretmeni varsa da lütfen bu bağlantıyı onlara göndermenizi rica ediyoruz.

Anket için tıklayınız.

İşaret dili eğitimine ulusal etkileri olabilecek katkılarınızı bekliyor ve şimdiden teşekkür ediyoruz.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10