Gönderen Konu: Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifika Pro  (Okunma sayısı 4124 defa)

Çevrimdışı zekasporları

  • Yeni
  • *
  • İleti: 4
Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifika Programı

Bu program ile Konfederasyon tarafından ulusal ve uluslararası yeterliliğe sahip zeka oyunları eğitmenleri yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

*Program, Milli Eğitim Bakanlığı Zeka Oyunları Dersi Müfredatı ile uyumludur ve geçerlidir.

*Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu tarafından düzenlenen Zeka Sporları ve Oyunları Turnuvaları vb. etkinliklere sadece Konfederasyonumuz Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifikasına sahip eğitmenler ve oyuncuları katılabilir.

Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifika Programı

Program 2 kurdan oluşmaktadır. Öğrenilecek oyun sayısının fazla olması nedeniyle oyunların teorik eğitim kısmı olan 1. Kur uzaktan eğitimle yapılacak uzaktan eğitimi başarı ile tamamlayan tüm adaylar belirlenen sürede 2. Kur olan uygulama eğitimine katılacaklardır.

 

1. Kur

Bu kurda aday 1. Kademe Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifika Programı kapsamında öğreneceği ve öğretmeye yetkili olacağı oyunların kuralları, örnekleri vb. konularda teorik uzaktan eğitim alacaktır.

Teorik uzaktan eğitim sonunda aday sınava tabi tutulacak sınav sonunda yeterli puan alan adaylar açıklanan eğitim takviminde kendilerine uygun olan şehirlerden birinde uygulama eğitimine katılacaklardır.

1. Kur süresince ve 2. Kur eğitimine katılıncaya kadar adaylar belirlenen program dahilinde online oturumlara katılarak eğitmenlerimize oyunlar ile ilgili sorularını iletebileceklerdir.

 

2. Kur

Bu kura 1. Kuru başarıyla tamamlayan adaylar katılacaklar ve uygulama yapacaklardır. Uygulama eğitiminde özellikle uluslararası turnuvalarda oynanan oyunların uygulamasına ağırlık verilecektir. Uygulama eğitimi 2 bölümden oluşacaktır. “Soru-Cevap” ve “Uygulama” bölümü.

Soru-Cevap bölümünde 1. Kuru başarıyla bitiren ve öğrendiklerini deneyimleyen eğitmen adaylarının oyunlar hakkında sormak istedikleri soruların cevaplanması sağlanarak oyunlar hakkındaki eğitmen bilginin eksiksiz hale getirilmesi sağlanacaktır.

Uygulama eğitiminde asıl görevi zeka oyunları oyuncusu yetiştirmek olan eğitmenlerimizin oyunları kurallarına uygun bir şekilde oynayıp oymadıkları gözlemlenecek ve oyunlar hakkındaki yeterlilikleri ölçülecektir. Eğitimin bu aşamasında başarısız olan adaylar bir kez daha 2. Kura katılma hakkına sahiptir.


 
A Tipi Belge nedir?

 

A Tipi belge sahibi eğitmenler oyuncu veritabanına, tüm turnuva etkinliklere ücretsiz olarak oyuncu kayıt edebilirler.

B Tipi belge sahibi eğitmenler oyuncu veritabanına oyuncu kayıt edemezler, turnuvalara ve etkinliklere oyuncuları ile katılımları turnuva ve etkinlik yönergesinde belirtilen ücretlere göre sağlanır. B tipi eğitmenler daha sonra gerekli işlemleri yaparak A tipi belge sahibi olabilirler.
 
Eğitime Nasıl Kayıt Olabilirsiniz (A TİPİ Zeka Oyunları Eğitmenliği Belgesi)
 

    Eğitim 1. Aşama (Teorik Uzaktan Eğitim) ve 2. Aşama (Yüz yüze Uygulama Eğitimi) olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır.
    Önemli: Eğitimler sonunda Konfederasyonumuz ve Konfederasyonumuza bağlı Federasyonlardan toplam 5 farklı sertifika alacaksınız. Ayrıntılı bilgiyi çağrı merkezinden alabilirsiniz.

    1. Aşamayı tamamlayan eğitmen adaylarına geçici sertifikaları gönderilir.

    2. Aşamayı başarıyla tamamlayan adayların geçici sertifikaları asıl sertifikaları ile değiştirilir.

    1. Aşamayı tamamlayan eğitmenler turnuvalara oyuncu yetiştirebilir ve oyuncuları turnuvalara katılabilir.

    Turnuvalara sadece eğitmenlerimizin oyuncuları katılabilir.

    2017 yılı için belirlenen Zeka Oyunları Sertifika Programına katılım bedeli 750 TL+KDV’dir.

    Tüm sorularınız için bir sonraki sayfada yer alan iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu Zeka Oyunları Eğitmenliği Programına Nasıl Kayıt Olabilirim?
 

Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifika programına kayıt olmak için çağrı merkezimiz ile iletişime geçmelisiniz. Kayıt ile ilgili gerekli bilgiler tarafınıza iletilecek ve programa katılımınız sağlanacaktır.

İletişim adreslerimiz:

Telefon                 : 0 850 450 70 94 (Pazartesi – Cumartesi 09.00-18.00 )

Eposta                  : iletisim@tzso.org

Sosyal Medya       : https://www.facebook.com/zekasporlari (24 saat)

Adres                    : Olgunlar Sk. No:2/9 Kızılay-Çankaya/ANKARA


Anlaşmalı banka kartlarına 9 aya kadar taksit yapılabilmektedir.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26