Öğretmenler Forumu

Öğretmenler Forumu - Branş Öğretmenleri => Bilgisayar Öğretmenleri => Konuyu başlatan: Rindâne - 14 Kasım 2009, 17:32:51

Başlık: Html ve CSS
Gönderen: Rindâne - 14 Kasım 2009, 17:32:51
Bilindiği gibi HTML dili, web sitesi yapabilmek için öğrenilmesi zorunlu bir tekniktir. Her ne kadar günümüzde bir web sitesi yapabilmek için hazır scriptler (programlar) mevcutsa da HTML bilmeden bir web sitesi üzerinde tam anlamıyla hakimiyet sağlayabilmek mümkün değildir. Çünkü HTML bir web sitesinin temelidir. HTML dili ile yapılmış web siteleri statiktir, yani site ziyaretçileri içeriğe herhangi bir ekleme yapamazlar. Dinamik web sitelerinde ise site ziyaretçileri içeriğe eklemeler yapabilirler. Dinamik web siteleri yapabilmek için ya hazır scriptler kullanılabilir ya da PHP veya ASP kodlama dillerinden birini öğrenmek gerekir. Ancak PHP veya ASP dillerinden birini öğrensek bile bu dillerinde temelinde HTML olduğu için mutlaka HTML öğrenmeliyiz. HTML ile birlikte tabii ki CSS de öğrenmemiz gerekir, CSS nedir diye soracak olursanız CSS sitenizin renkleri, yazı tipleri vs gibi bir çok özelliği tanımlayan bir biçimlendirme şeklidir.

  Bilgisayar öğretmenleri bölümünde HTML ve CSS ile ilgili bilgilerimizi anlatmaya çalışacağız ve internette bu konuyla ilgili siteler linkler vermeye çalışacağız.

 Ben internet sitesi yapmayı öğrenmeye başladığımda konu ile ilgili sitelere girdiğimde nedense bu siteleri yapan insanlar bilgiyi sıfırdan başlayarak değil de sanki herkesin az da olsa konuyu bildiklerini düşünerek yapmışlardı ve ben çok zorlanmıştım. Şimdi elimden geldiğince öğrendiklerimi en başından itibaren paylaşmaya çalışacağım. Konumuz HTML ve CSS.


HTML Dersleri - Giriş (http://www.ogretmenlerimize.com/index.php/topic,125.0.html)
HTML Dersleri 2 - CSS Kullanımı (http://www.ogretmenlerimize.com/index.php/topic,127.0.html)
Link Özellikleri (http://www.ogretmenlerimize.com/index.php/topic,128.0.html)
Linklere Farklı Özellikler (http://www.ogretmenlerimize.com/index.php/topic,143.0.html)
Html <p> </p> (paragraf) etiketi kullanımı (http://www.ogretmenlerimize.com/index.php/topic,153.0.html)
Html ve Css kullanarak sayfaya resim ekleme (http://www.ogretmenlerimize.com/index.php/topic,164.0.html)
Resimlere link vermek (http://www.ogretmenlerimize.com/index.php/topic,166.0.html)
Listeler (http://www.ogretmenlerimize.com/index.php/topic,192.0.html)