Öğretmenler Forumu

Öğretmenler Forumu - Branş Öğretmenleri => Köy Öğretmenleri => Konuyu başlatan: murat - 06 Şubat 2011, 21:38:59

Başlık: dursunbey in iki köyüne gittik
Gönderen: murat - 06 Şubat 2011, 21:38:59
balıkesir 100.yıl teknik lisesi neden dursunbey sağırlar ve göbül e geldi?


ülkemizin değişen ve gelişen toplumsal koşullarına baktığımızda aslında mevcut olan yardımlaşma, komşuluk, sevgi, saygı hoşgörü gençlerin gelecekteki hayatında büyükleri ve küçükleriyle olan ilişkilerinde başarılı girişken kendine güvenen bireylere dönüşmesi en büyük arzumuzdur. yapılan iyilik anlatılmaz ama birilerine belki de örnek olabiliriz felsefesiyle bu iletiyi hazırladım.


100.yıl endüstri meslek lisesinde dört yıldan beri " piramitgenç" isimli toplumsal yapılanma hareketini sürdürmekteyiz. gençler ana başlıklarla şu faaliyetlerde bulunuyor.


1 her gün bir iyilik yap sloganı uygulanıyor. buna güöre aile de anneye babaya komşulara karşılık beklemeden çöp dökmek bakkala gitmek yaşlılara pazaqrda yardım etmek otobüste yer vermek vb.


2 iletişimi öğreniyorlar eleştirmeyi ve eleştirilmeyi öğreniyorlar. buzdolabına yapıştırdıkları bir kağıda günlük hatalarını yazıp tekraralamıyorlar.


3 sabahları 6 00 dav uyanıp ders çalışıyorlar.


4 beş kişilik guruplara bölünüp biribirlerine ev ziyaretini yıl boyunca uyguluyorlar.


5 balıkesir ya da çevre illerden el ilanı yada internet yoluyla giysi, oyuncak, kitap toplamam kampanyasını yıl boyunca sürdürüyorlar.
bu faaliyetimize okulumuz öğretmenlerinin başkanlığında abduuarman alioğulları da izcileriyle katkıda bulunuyor.


6 okul müdürümüz ayhan kılınç bağımsız bir çalışma bürosunu bizlere tahsis ederek her türlü okul imkanlarını bizlere sağlıyor.


7 Türk kızılayı lojistik destek gıda ve ayakkabı yardımlarıyla yanımız da yer aldı .


biz siz siz de bizsiniz bu aktiteye vatandaş kurum ve kuruluş olarak ne gibi destek sağlayabiliriz diyorsanız gerek düşünce gerekse maddi desteklerinizi ciddi biçimde değerlendirmeye hazırız. iletişim 544 2456205 abdullah murat urkom piramitgenç yöneticisi


selam ve sevgilerimle