Öğretmenler Forumu

Öğretmenler Forumu - Branş Öğretmenleri => İngilizce Öğretmenleri => Konuyu başlatan: Rindâne - 12 Mart 2011, 18:06:01

Başlık: İngilizce sesli kitaplar ve e kitaplar
Gönderen: Rindâne - 12 Mart 2011, 18:06:01
İngilizce öğrenenler ve öğrenmek isteyenler için internet ortamında okuyabileceğiniz ve aynı zamanda ana dili ingilizce olan insanlar tarafından seslendirilmiş e-kitapları nasıl buluruz.

 Ses dosyalarını
http://www.learnoutloud.com/Free-Audio-Video
adresinde bulduğumuz kitapların yazılı hallerini ise
http://www.gutenberg.org/wiki/Main_Page
adresinde arayarak bulup bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Tamamen yasaldır. Telif hakları ihlali söz konusu değildir.

 Faydalı olması dileğiyle.
Başlık: Ynt: İngilizce sesli kitaplar ve e kitaplar
Gönderen: ogretmen - 22 Ağustos 2015, 11:36:21
Konuyu biraz daha açar mısınız lütfen, biraz karışık gibi sanki, ya da fazla teknik olduğu için anlayamıyoruz.
Başlık: Ynt: İngilizce sesli kitaplar ve e kitaplar
Gönderen: Rindâne - 23 Ağustos 2015, 12:16:15
http://www.learnoutloud.com/Free-Audio-Video adresine giriyoruz ve Search (Arama) satırına arayacağımız kitabın adını yazıyoruz, ben "UNCLE TOM'S CABIN" (Tom Amca'nın kulübesi) yazdım, çıkan sonuçların ilki olan Uncle Tom's Cabin by Harriet Beecher Stowe on Free Audio Book ... yazısına tıkladım ve http://www.learnoutloud.com/Free-Audio-Video/Literature/American-Classics/Uncle-Toms-Cabin/21791 sayfası açıldı, sayfanın sağ üst tarafında Audio Download yazan linke tıkladım, bu defa https://librivox.org/uncle-toms-cabin-by-harriet-beecher-stowe/ sayfası açıldı, bu açılan sayfanın sol tarafında da Whole book (zip file) Download yazan yere tıkladım ve ses dosyalarını bilgisayarıma indirdim, dosya zip (sıkıştırılmış dosya) halindedir, dosyayı açmanız için bilgisayarınızda  Winrar programı olması gerekir.

 Ses dosyasını indirdikten sonra sırada kitabı yazılı olarak bulmak var. Bunun için de http://www.gutenberg.org/wiki/Main_Page sayfasına gidip arama kutusuna UNCLE TOM'S CABIN yazıyoruz ve çıkan sonuçlarda kitabın ismine tıklıyoruz, açılan http://www.gutenberg.org/ebooks/203 sayfasında pek çok seçenek var ama ben "Read this book online: HTML" linkine tıklayarak Tom Amcanın Kulübesi kitabının yazılmış versiyonunu ekrana açıyorum. Açılan sayfanın en üstünde site ile ilgili kısa bir açıklama paragrafı var, o açıklama paragrafından sonra UNCLE TOM'S CABIN (başlık) tan itibaren yazılı versiyon ile sesli versiyon tam olarak bire bir aynıdır, ses dosyasını çalıştırın, bir taraftan dinlerken bir taraftan da yazılı olarak takip edin. İngilizcenizi geliştirmede müthiş bir faydası olacaktır.

 Ses dosyasının ve yazılı metin hâlinin linklerini aşağıya yazıyorum, ses dosyasına tıkladığınızda dosya bilgisayarınıza inecektir, yazılı dosya linkine tıkladığınızda ise sayfa açılacaktır, eğer isterseniz bilgisayarınızın sekmelerinden dosya> farklı kaydet seçeneğini kullanarak yazılı metin dosyasını da bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.
kaynak: http://www.ogretmenlerimize.com/index.php?topic=592.0

Ses dosyası (zip olarak bilgisayarınıza kaydolacak) : http://www.archive.org/download/uncle_toms_cabin_librivox/uncle_toms_cabin_librivox_64kb_mp3.zip

Yazılı dosya: http://www.gutenberg.org/files/203/203-h/203-h.htm
Kolay gelsin:)
Başlık: Ynt: İngilizce sesli kitaplar ve e kitaplar
Gönderen: Senem Tali - 14 Nisan 2016, 12:16:11
Sesli kitapları nereden bulabiliriz ??  ;D
Başlık: Ynt: İngilizce sesli kitaplar ve e kitaplar
Gönderen: Rindâne - 14 Nisan 2016, 22:21:52
Sayın Senem Tali

Yukarıda açıklamaya çalıştım, anlamadığınız bir yer varsa lütfen, şurasını anlamadım" diye yaınız, daha açıklayıcı yazmaya çalışayım. Ayrıca http://www.openculture.com/freeaudiobooks adresinde yüzlerce sesli kitap bulabilirsiniz.