Öğretmenler Forumu

Öğretmenler Forumu - Branş Öğretmenleri => Teknik Öğretmenler => İnşaat teknolojisi öğretmenleri => Konuyu başlatan: murat - 09 Temmuz 2011, 23:56:37

Başlık: hangi liseyi tercih edeyim
Gönderen: murat - 09 Temmuz 2011, 23:56:37
hangi lise

  bireyin gelecekteki hayat yollarının önemli kavşaklarından birindesiniz. umarım en iyi tercihi yaparsınız. sbs puanlarınızın yeterli olduğu bir lise olacak elbette. ancak bireyin daima daha iyisi olsun isteği hepimizde uyanacaktır. ancak genel anlamda şu prensip daima çalışacaktır ilerleyen lise günlerinde, sınırda çıtanın altında olmanıza rağmen zorlayarak yedeklerden girmeye çalıştığınız lise tercihiniz sizi sınıfın en sonuncusu olmaya sürükler. bu durum gencin motivasyonunu kıracaktır. sizlere zorladığınız tercihiniz yerine, puanınızın yettiği liseye gitmenizi tavsiye ederim.
  bu arada puanlarınız çok düşük ve hiç bir liseyi tutumuyorsa düşünmeden endüstri meslek lisesini tercih etmenizi daha sonra da erkek öğrencilerimize ve özellikle de kızlarımıza inşaat alanı mimari bilgisayarlı çizim dalını seçmelerini şiddetle tavsiye ederim. sebebi mimari çizim bilgisayar teknolojisi ile oldukça ilerlemiş ve inşaat sektöründe vasıflı eleman ihtiyacını hızla çoğaltmıştır. erkek öğrencilerimizde hem çizim hem de şantiye işlerindeki ihtiyaç nedeniyle bu okuldan mezun olduğunuzda işsiz kalmak gibi bir riskiniz kesinlikle yoktur. çünkü Türkiye de en gelişmiş hatta yurt dışında boy göstermiş olmamız da bunun ispatıdır. ayrıca belediye, karayolları, dsi, bayındırlık müd., askeriye şiddetle ihtiyaç duyduğu eleman tipidir. bilgisayarınızı kapatmadan Autocad bilen eleman araması yapın ..... gördünüz mü doğru söylediğimi. hayatınızın bundan sonrasında hepinize başarılı ve mutlu günler dilerim.

http://www.isvar.com/?s=autocad+bilen+eleman