Öğretmenler Forumu

Hoş Sohbet => Kişisel Gelişim => Konuyu başlatan: murat - 07 Ekim 2011, 19:59:16

Başlık: kadına şiddet
Gönderen: murat - 07 Ekim 2011, 19:59:16
 KADINLARIMIZ; kız çocuğudur daha çok küçüktür, cinsiyet farkını bile tam bilememektedir. biz küçük yaşlardan itibaren o minik yavruya her türlü yasaklayıcı baskıcı tavrımızı takınmaya başlarız. onlara yalan söylemeyi anneleri değil bilmeden babaları öğretir, nasıl mı; kız çocuğuna neden geç kaldın diye öyle hiddetli sorarız ki o korkudan  önceden bunun yalanını hazırlamak zorunda bırakılmıştır . sevgili babalarımız onları  dayak yememek ya da ceza almamak için yalana alıştırılır. sonra da büyüdüklerinde o küçük kız, anne ya da eş olarak erkeklerin karşısındadır. evet kadın kimi zaman aynı konunun üstünde uçmayı( bıdı bıdı)  ısrarla sürdürüp erkeği demoralize eder bu gerçektir. erkek mantık çerçevesinde kadını hırpalamadan olay yerini kriz durumlarında terketmesi yatışması en hayırlısıdır.
Kadınlar erkeğin yanında tüm zorlukları göğüsleyen, hayatın çiçekleri,evimizin süsüdürler. annelerimiz,eşlerimiz,kızlarımız. erkek gibi tüketmekten değil üretmekten keyif alan değerli varlıklarımız. bir erkek olarak hepinizden darp eden, küfür eden, öldüren, kadınlara türlü edepsizlikler yapan hem cinslerimle yaşayan yada yaşamak zorunda kalan kadınlardan özür diliyorum.  size yapılanlara göz yumamayız, sessiz kalamayız, bir şey yokmuş gibi hayatımızın denizinde yüzemeyiz, ne oluyoruz durun. ya da durdurun yetkililer,yasa koyanlar, aile bakanları, falanlar filanlar kulaklarınızı kapatmayın. bana dokunmayan bin yıl değil bir saniye bile yaşamasın. (http://www.google.com.tr/search?q=kad%C4%B1na+%C5%9Fiddet&hl=tr&biw=1024&bih=429&prmd=imvnsu&source=lnms&tbm=isch&ei=xTWPTqmeHojUsgaZ45CDDg&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBYQ_AUoAQ)
erkek fiziksel olarak kadından güçlüdür, tabiat böyle yaratmış. yaratmış yaratmasına ama erkek tarım yapsın, avlansın, vahşi hayvanlarla savaşabilsin, ailesini korusun diye verilmiş bu güç bizlere bizden zayıf karılarınıza analarınıza saldırın diye değil.
Elleriniz kırılsın ocağınız sönsün kamyon altında marmelat gibi ezilsin bunu yapan erkekler. lanet üzerinize olsun
Başlık: Ynt: kadına şiddet
Gönderen: Rindâne - 13 Ekim 2011, 14:13:50
Kadına şiddet gösteren insancıklar, zavallılardır.
Başlık: Ynt: kadına şiddet
Gönderen: cyberbob - 09 Şubat 2013, 10:34:12
Ayıptır insanlığından utan
Başlık: Ynt: kadına şiddet
Gönderen: murat - 17 Şubat 2015, 00:58:30
İnsanligindan utan derken anlama sorunun mu var ya da neresi hatali oldugunu dusununuyorsuz