Öğretmenler Forumu

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  

Haberler:

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : 06 Ocak 2020, 01:23:33 
Başlatan ersinxy - Son İleti Gönderen: melih444
link göremedim

 2 
 : 22 Mart 2019, 11:38:15 
Başlatan murat - Son İleti Gönderen: murat

 3 
 : 25 Ocak 2019, 13:44:13 
Başlatan Batu - Son İleti Gönderen: Batu
Çatı pencereleri, ışığa ve havalandırmaya odalarına katkılarından dolayı en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Ancak satın alma işleminize karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken bazı detaylar vardır. Bu yazıda bu tür pencerelerin avantajlarını ve dezavantajlarını özetleyeceğiz böylece eviniz için en iyi seçenek olup olmadıklarını değerlendirebilirsiniz. Tavan pencereleri ışık ve havanın girmesini sağlayarak kapak altındaki alanlardan yararlanmaya izin verir. Kapalı ortamlar daha konforlu ve terbiyeli hale gelir. Doğal ışığından en iyi şekilde faydalanarak enerji tasarrufu yaparlar ve kışın evlerin içini iklimlendirmek için iyi bir stratejidir. Tüm evin daha iyi havalandırılmasını sağlarlar. Atmosferi dekore ediyor ve geliştiriyorlar.

Çatı pencerelerinin çoğu marangozluk ve kapak levhası arasında mükemmel bir sızdırmazlık sağlasa da, nitelikli personelin doğru konumlandırması çok önemlidir. Çünkü bir hata su girişine ve neme neden olarak büyük rahatsızlıklara neden olabilir. Özellikle yaz aylarında aşırı güneş radyasyonu evin içinde güneş ışığı alırken çevrenin aşırı ısınmasına ve rahatsızlığa neden olabilir. Bu nedenle doğrudan ışığın girişini kontrol etmeyi sağlayan perdelerin veya perdelerin olması şarttır. Cam yüksek bir yerdeyse, temizleme için erişmek zor olabilir. Ahşap veya alüminyumdan, çift camdan veya akrilikten yapılmış, dikdörtgen veya dairesel, eğilebilir, döndürülebilir, piyasada çok çeşitli çatı pencereleri buluyoruz ve çevremize en uygun pencereyi işlevsel ve bakımdan seçeceğiz. Çatı pencereleri doğrudan farklı iklim koşullarına maruz kalır, gereksiz masrafları riske atmaz. Seçiminizi yapmadan önce bir uzmana danışın. Kaliteli bir çatı penceresi tüm avantajlardan faydalanmanızı, olası rahatsızlıkları en aza indirgemenizi ve hatta ortadan kaldırmanızı sağlar.

www.fakrocatipenceresi.com

 4 
 : 01 Haziran 2018, 16:53:20 
Başlatan ugur2552 - Son İleti Gönderen: ugur2552
Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.editoryayinevi.com/sayfa/kitap-icerikleri

 5 
 : 18 Ağustos 2017, 09:35:17 
Başlatan 6Üstü1Hayat - Son İleti Gönderen: 6Üstü1Hayat
Merhaba Arkadaşlar,

Sanal Gerçeklik gözlükleri ile yapılacak bir eğitim Kodlama dersinde gösterilebilir mi sizce ?

Kodlama ile ilgili hala bir müfredat yayınlanmadı sanırım. Yada yayınlandı ama benim mi haberim yok ? :)

Geçen gün bize F.E.S. VR diye bir firmadan mail geldi. Bu gözlüklerle çocuklara eğitim verebileceklerini söylüyorlar. Bu konuda bilgisi olan var mı ?  Ben biraz bu konulara uzağım :(

 web siteleri : www.fesvr.com 

 6 
 : 03 Mayıs 2017, 09:08:34 
Başlatan Rindâne - Son İleti Gönderen: Rindâne
Bu konu Web Siteleri isimli bölüme taşınmıştır.

http://www.ogretmenlerimize.com/index.php?topic=935.0

 7 
 : 27 Nisan 2017, 06:07:53 
Başlatan akbas - Son İleti Gönderen: akbas
Her insanı anlatan bir şiir vardır derler. Buna ben inanıyorum pek ya siz ? Hayatınızı yorumlayacak yada sizi gerçekten anlattığını düşündüğünüz şiirlere ulaşmak ister misiniz ? O halde doğru yerdesiniz.

Birbirinden farklı tarza bürünün yüzlerce şairimiz var kültürümüz de. Tabi kimi alması gereken değeri almadı lakin yazdığı şiirler ile ömür boyu iz bırakanlardır onlar. Bir çok şairin bir arada olduğunu ve hepsinin o inanılmaz satırlarını bir araya getirdiği bir sistem düşünebiliyor musunuz ?

Bizde bunu düşünemiyorduk önceleri ancak böylesi güzel bir projenin aktif olması ve şiir severlerin bu projeden yararlanması gerektiğini düşünerek taşın altına elimizi uzattık ve sizler için siirgezegeni.com’u aktif ettik.

Herek tasarımı gerekse işlevselliği açısından doldukça kullanışlı olan şiir gezegeni binlerce şiirleri barındırmakla kalmıyor dilerseniz bu şiirlere duygu düşüncelerinizi yorumlayarak sizde görüşlerinizi belirtebiliyorsunuz.

Bunun yanında günün popüler şiirleri kategorimizde en favori olanları görebilir şiir haricinde güzel ve komik sözlere de sitemiz üzerinden erişilebilirsiniz. Her gün yenilenen şiir listemizden de hiç bahsetmiyorum bile.

Hatta biraz daha ileri gitmek gerekirse amatör yazarlarımız şairlerimiz için sunmuş olduğumuz imkan ile kendi eserlerini sergileme imkanı veriyoruz.

Aşk şiirler güzel şiir insan ile gelin hep birlikte şiirlere aşık olalım.

 8 
 : 21 Mart 2017, 11:35:41 
Başlatan barisaydin - Son İleti Gönderen: barisaydin
İZMİR ili merkeze uzak ilçelerde (KINIK, BERGAMA, BEYDAĞ vb.) görev yapan değerli arkadaşlar Karabağlar iyiburnaz ortaokulunda geçici görevlendirmek suretiyle Rehber öğretmen ihtiyacı vardır. Müracaat etmeleri halinde görevlendirme yapılacaktır. İyiburnaz ortaokulu tel:0232 237 29 30

 9 
 : 06 Mart 2017, 14:25:06 
Başlatan zekasporları - Son İleti Gönderen: zekasporları
Uzaktan eğitim sistemine kayıt olmadan önce lütfen bu yazıyı dikkatlice okuyunuz. Uzaktan eğitim ile ilgili tüm sorulara bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Uzaktan Eğitim Sistemi ile ilgili sorularınıza uzaktanegitim@mangalafederasyonu.org.tr adresine mail göndererek cevap alabilirsiniz. Çağrı merkezi ve diğer kanallardan uzaktan eğitim ile ilgili bilgi alamazsınız.

Bu sayfanın sonunda bulacağınız soru/cevap kısmı sizden gelen sorular ile sürekli güncellenmektedir.

Uzaktan eğitim sistemi iki aşamalı bir eğitim sistemidir.

Birinci aşama teorik olarak uygulanacak ve tamamen uzaktan eğitim olarak yürütülecek zaman ve mekandan bağımsızdır.

İkinci aşama ise uygulama günüdür. Uzaktan eğitimi tamamlayan adaylar bir takvim yılı içerisinde kendilerine uygun bir uygulama gününe katılmalıdır. Uygulama günleri Türkiye genelinde ulaşımın kolay olduğu noktalarda yapılacak olup 4  saat olacaktır. Bir şehirde bağımsız uygulama günü yapılabilmesi için o şehirde en az 10 kişinin uygulama gününe katılabilecek durumda olması gerekmektedir. Bu sayıya ulaşamayacak şehirler birleştirilip ortak bir merkezde uygulama eğitimi yapılabilir.


    Uzaktan eğitim sisteminin birinci aşamasını başarı ile tamamlayan ve uzaktan eğitim sınavında geçer not alan adaylara sertifikaları gönderilecek ve eğitmenlerin çalışmalara başlamaları ve öğrenmiş oldukları bilgileri deneyinimlemeleri sağlanacaktır.


    Uzatan eğitim birinci aşamasını tamamlayan adayların bir takvim yılı içerisinde Federasyonumuz tarafından düzenlenecek uygulama eğitimlerine katılarak eğitim sürecini tamamlamaları gerekmektedir.


    Bir takvim yılı içerisinde uygulama eğitimine katılmayan adaylar haklarını kaybedecekler ve kendilerine verilmiş olan sertifika iptal edilecektir.


    İki aşamalı eğitim sonunda başarılı olan adayların sertifikaları kalıcı olarak sisteme işlenecektir.

    Bir takvim yılı içerisinde eğitimini tamamlamayan/tamamlayamayan adayların tekrar eğitime başvuru hakları vardır.

 
    Uzaktan eğitim sisteminde verilen dersleri aday süre ve sayı sınırı olmadan tekrar alabilir. Adayın uzaktan eğitim konuları sonunda yapılan sınavlardan başarılı olması halinde bir yıllık uygulama eğitimi süreci başlar. Aday bu bir yıl süresi içerisinde uygulama eğitimine katılarak eğitim sürecini tamamlamalıdır.


Teorik eğitimden oluşan 1. aşamayı başarı ile tamamlayan adaylar kendilerine tanınan bir yıllık süre içerisinde uygulama eğitimine katılmalı ve başarı ile tamamlamalıdır. Her adayın iki kez uygulama eğitimine katılma hakkı vardır. Yani bir aday katıldığı ilk uygulama eğitiminde başarısız olması durumunda başarısızlık sebepleri kendisine belirtilecek ve düzeltmesi istenecek ve ikinci bir uygulama eğitimine katılması istenecektir. İkinci uygulama eğitimine katılacak aday herhangi bir ücret ödemek zorunda değildir.

İki uygulama eğitimi arasında bir aydan az süre bulunamaz.

Adayın katılmış olduğu ve başarısız sayıldığı birinci uygulama eğitiminden sonra beklemesi gereken bir aylık süreç nedeniyle İkinci uygulama eğitiminin bir yıllık süre zarfı içerisinde yer almaması durumunda aday kendisine uygun bir yerdeki uygulama eğitimine kendine tanınan ek 3 aylık zaman zarfı içerisinde katılmak zorundadır.

Adayın bu ek 3 aylık zaman dilimi içerisinde herhangi bir uygulama eğitimine katılmaması durumunda haklarından vazgeçmiş olduğu kabul edilir. Bu durumun tescili için adayın veya Federasyonun herhangi  bir bildirimde bulunmasına gerek yoktur.Uzaktan eğitim ile yürütülecek teorik eğitimi başarı ile tamamlayan adaylar oyuncu veritabanına oyuncu kayıt edebilir ve düzenlediğimiz turnuvalara oyuncuları ile katılabilirler.

 
Uzaktan Eğitim Sistemine Kayıt İşlemi

    Uzaktan Eğitim Başvuru Formunun Doldurulması (Lütfen evrak ve katkı payı ödemesi yapmadan önce formu doldurunuz)
    Evrakların hazırlanması ve Federasyona Gönderilmesi işlemlerinin yapılması ile sağlanmaktadır.Uzaktan eğitim sistemine giriş şifreleri adayların istenilen belgeleri Federasyona eksiksiz teslim etmesinden sonra 3 iş günü içerisinde adaylara bildirilecektir. Aday kendisine şifre bildirimi yapıldıktan sonra 3 aylık zaman dilimi içerisinde 1. aşama eğitimini tamamlamak zorundadır. 3 aylık zaman dilimi içerisinde 1. aşama teorik uzaktan eğitim sürecini tamamlamayan adayların kayıtları silinir ve haklarını kaybederler. Bu sebepten dolayı kayıtları silinen adaylar eğitime tekrar başvuru hakkına sahiptir. Tekrar başvurularda tüm başvuru formları tekrar doldurulmalı ve gerekli belgeler tekrar hazırlanmalıdır.

 
Başvuru Formu

 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScFiWr9EbeiA-MsJvul8f__--Wmf0EoPnx8RB3WK-REWLI8-Q/viewform?c=0&w=1


Gerekli Belgeler

    Görev yeri belgesi (Öğretmenler için geçerlidir.)
    Biyometrik fotoğraf (1 Adet)
    Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
    Kayıt harcının yatırıldığına dair dekont ( 175 TL KDV DAHİL )
    Adli sicil kaydı (E-Devlet sistemi üzerinden alınabilir)

    Öğretmen isteklilerin ilk 4 maddeyi hazırlayıp göndermeleri yeterlidir.

Belirtilen bu belgeler kayit@mangalafederasyonu.org.tr adresine tek bir epostaya ekli olarak gönderilmek zorundadır. Belgelerin aslını muhafaza etmek ve istendiğinde ibraz etmekten aday sorumludur. Aday uygulama eğitimine geldiğinde belgelerinin asıllarını eğitim koordinatörüne teslim etmelidir. Belgelerini yanında getirmeyen adaylar uygulama eğitimine alınmazlar.

 10 
 : 06 Mart 2017, 14:17:35 
Başlatan zekasporları - Son İleti Gönderen: zekasporları
Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifika Programı

Bu program ile Konfederasyon tarafından ulusal ve uluslararası yeterliliğe sahip zeka oyunları eğitmenleri yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

*Program, Milli Eğitim Bakanlığı Zeka Oyunları Dersi Müfredatı ile uyumludur ve geçerlidir.

*Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu tarafından düzenlenen Zeka Sporları ve Oyunları Turnuvaları vb. etkinliklere sadece Konfederasyonumuz Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifikasına sahip eğitmenler ve oyuncuları katılabilir.

Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifika Programı

Program 2 kurdan oluşmaktadır. Öğrenilecek oyun sayısının fazla olması nedeniyle oyunların teorik eğitim kısmı olan 1. Kur uzaktan eğitimle yapılacak uzaktan eğitimi başarı ile tamamlayan tüm adaylar belirlenen sürede 2. Kur olan uygulama eğitimine katılacaklardır.

 

1. Kur

Bu kurda aday 1. Kademe Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifika Programı kapsamında öğreneceği ve öğretmeye yetkili olacağı oyunların kuralları, örnekleri vb. konularda teorik uzaktan eğitim alacaktır.

Teorik uzaktan eğitim sonunda aday sınava tabi tutulacak sınav sonunda yeterli puan alan adaylar açıklanan eğitim takviminde kendilerine uygun olan şehirlerden birinde uygulama eğitimine katılacaklardır.

1. Kur süresince ve 2. Kur eğitimine katılıncaya kadar adaylar belirlenen program dahilinde online oturumlara katılarak eğitmenlerimize oyunlar ile ilgili sorularını iletebileceklerdir.

 

2. Kur

Bu kura 1. Kuru başarıyla tamamlayan adaylar katılacaklar ve uygulama yapacaklardır. Uygulama eğitiminde özellikle uluslararası turnuvalarda oynanan oyunların uygulamasına ağırlık verilecektir. Uygulama eğitimi 2 bölümden oluşacaktır. “Soru-Cevap” ve “Uygulama” bölümü.

Soru-Cevap bölümünde 1. Kuru başarıyla bitiren ve öğrendiklerini deneyimleyen eğitmen adaylarının oyunlar hakkında sormak istedikleri soruların cevaplanması sağlanarak oyunlar hakkındaki eğitmen bilginin eksiksiz hale getirilmesi sağlanacaktır.

Uygulama eğitiminde asıl görevi zeka oyunları oyuncusu yetiştirmek olan eğitmenlerimizin oyunları kurallarına uygun bir şekilde oynayıp oymadıkları gözlemlenecek ve oyunlar hakkındaki yeterlilikleri ölçülecektir. Eğitimin bu aşamasında başarısız olan adaylar bir kez daha 2. Kura katılma hakkına sahiptir.


 
A Tipi Belge nedir?

 

A Tipi belge sahibi eğitmenler oyuncu veritabanına, tüm turnuva etkinliklere ücretsiz olarak oyuncu kayıt edebilirler.

B Tipi belge sahibi eğitmenler oyuncu veritabanına oyuncu kayıt edemezler, turnuvalara ve etkinliklere oyuncuları ile katılımları turnuva ve etkinlik yönergesinde belirtilen ücretlere göre sağlanır. B tipi eğitmenler daha sonra gerekli işlemleri yaparak A tipi belge sahibi olabilirler.
 
Eğitime Nasıl Kayıt Olabilirsiniz (A TİPİ Zeka Oyunları Eğitmenliği Belgesi)
 

    Eğitim 1. Aşama (Teorik Uzaktan Eğitim) ve 2. Aşama (Yüz yüze Uygulama Eğitimi) olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır.
    Önemli: Eğitimler sonunda Konfederasyonumuz ve Konfederasyonumuza bağlı Federasyonlardan toplam 5 farklı sertifika alacaksınız. Ayrıntılı bilgiyi çağrı merkezinden alabilirsiniz.

    1. Aşamayı tamamlayan eğitmen adaylarına geçici sertifikaları gönderilir.

    2. Aşamayı başarıyla tamamlayan adayların geçici sertifikaları asıl sertifikaları ile değiştirilir.

    1. Aşamayı tamamlayan eğitmenler turnuvalara oyuncu yetiştirebilir ve oyuncuları turnuvalara katılabilir.

    Turnuvalara sadece eğitmenlerimizin oyuncuları katılabilir.

    2017 yılı için belirlenen Zeka Oyunları Sertifika Programına katılım bedeli 750 TL+KDV’dir.

    Tüm sorularınız için bir sonraki sayfada yer alan iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu Zeka Oyunları Eğitmenliği Programına Nasıl Kayıt Olabilirim?
 

Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifika programına kayıt olmak için çağrı merkezimiz ile iletişime geçmelisiniz. Kayıt ile ilgili gerekli bilgiler tarafınıza iletilecek ve programa katılımınız sağlanacaktır.

İletişim adreslerimiz:

Telefon                 : 0 850 450 70 94 (Pazartesi – Cumartesi 09.00-18.00 )

Eposta                  : iletisim@tzso.org

Sosyal Medya       : https://www.facebook.com/zekasporlari (24 saat)

Adres                    : Olgunlar Sk. No:2/9 Kızılay-Çankaya/ANKARA


Anlaşmalı banka kartlarına 9 aya kadar taksit yapılabilmektedir.

Sayfa: [1] 2 3 ... 10