Öğretmenler Forumu

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  

Haberler:

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : 10 Mart 2020, 14:55:11 
Başlatan alperaziret - Son İleti Gönderen: alperaziret
Makaleyi okumak için: blog.rehberlik.online/cok-calismakla-sinav-kazanilmaz/

Sınav çalışarak kazanılır, ama önemli olan nasıl çalışmak gerektiğini bilmek düzenli ve programlı çalışmaktır.


Çocuklar Sınava nasıl hazırlanır?

Çok çalışmakla sınav kazanılmaz sınava çalışırken öncelikle dersi derste dinlemesi,
Ödevlerini yapması gerekir
Ders tekrarı yapılmalıdır.
Ödev yaparken bilemedikleri soruları öğretmenlerine sorması ile o konuyu çok daha iyi anlayabilir.
Test çözmek,
Destekleme ve yetiştirme kurslarına katılması
Öğretmen, veli ve öğrencinin koalisyonda olması gerekir.
Öğrencinin İyi dinlenmesi ve iyi beslenmesi gerekir.

Çok çalışmakla sınav kazanılmaz dersi çok iyi dinleyen, ödevlerini yapan ve ders tekrarı yapan öğrenciler konuları çok iyi anladıkları için dest çözmeye de bol vakitleri olacaktır.

 2 
 : 19 Şubat 2020, 18:04:40 
Başlatan alperaziret - Son İleti Gönderen: alperaziret
Merhabalar,

Sizleri yeni nesil Rehberlik uygulamaları ile tanıştırmak istiyorum.

Okullarda Rehberlik Öğretmenlerinin, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik uzmanlarının kullanması için tasarlanmış Yapay zeka tarafından yorumlanan rehberlik birimlerine özel uygulamalar Rehberlik Online markası adı altında geliştirilmeye başlandı.

Uygulamalar bildiğimiz rehberlik testleri,analizleri şeklinde ancak sonuçlar yapay zeka tarafından yorumlanarak uygulamaları çözen kişileri daha iyi analiz edebilmektedir.

Gelecek Yolunda Rehberlik Sloganıyla yola çıkan bu markaya rehberlik.online/ adresinden ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İncelemenizi tavsiye ediyorum.

İyi sağlıklı günler diliyorum.

 3 
 : 06 Ocak 2020, 01:23:33 
Başlatan ersinxy - Son İleti Gönderen: melih444
link göremedim

 4 
 : 22 Mart 2019, 11:38:15 
Başlatan murat - Son İleti Gönderen: murat

 5 
 : 25 Ocak 2019, 13:44:13 
Başlatan Batu - Son İleti Gönderen: Batu
Çatı pencereleri, ışığa ve havalandırmaya odalarına katkılarından dolayı en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Ancak satın alma işleminize karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken bazı detaylar vardır. Bu yazıda bu tür pencerelerin avantajlarını ve dezavantajlarını özetleyeceğiz böylece eviniz için en iyi seçenek olup olmadıklarını değerlendirebilirsiniz. Tavan pencereleri ışık ve havanın girmesini sağlayarak kapak altındaki alanlardan yararlanmaya izin verir. Kapalı ortamlar daha konforlu ve terbiyeli hale gelir. Doğal ışığından en iyi şekilde faydalanarak enerji tasarrufu yaparlar ve kışın evlerin içini iklimlendirmek için iyi bir stratejidir. Tüm evin daha iyi havalandırılmasını sağlarlar. Atmosferi dekore ediyor ve geliştiriyorlar.

Çatı pencerelerinin çoğu marangozluk ve kapak levhası arasında mükemmel bir sızdırmazlık sağlasa da, nitelikli personelin doğru konumlandırması çok önemlidir. Çünkü bir hata su girişine ve neme neden olarak büyük rahatsızlıklara neden olabilir. Özellikle yaz aylarında aşırı güneş radyasyonu evin içinde güneş ışığı alırken çevrenin aşırı ısınmasına ve rahatsızlığa neden olabilir. Bu nedenle doğrudan ışığın girişini kontrol etmeyi sağlayan perdelerin veya perdelerin olması şarttır. Cam yüksek bir yerdeyse, temizleme için erişmek zor olabilir. Ahşap veya alüminyumdan, çift camdan veya akrilikten yapılmış, dikdörtgen veya dairesel, eğilebilir, döndürülebilir, piyasada çok çeşitli çatı pencereleri buluyoruz ve çevremize en uygun pencereyi işlevsel ve bakımdan seçeceğiz. Çatı pencereleri doğrudan farklı iklim koşullarına maruz kalır, gereksiz masrafları riske atmaz. Seçiminizi yapmadan önce bir uzmana danışın. Kaliteli bir çatı penceresi tüm avantajlardan faydalanmanızı, olası rahatsızlıkları en aza indirgemenizi ve hatta ortadan kaldırmanızı sağlar.

www.fakrocatipenceresi.com

 6 
 : 01 Haziran 2018, 16:53:20 
Başlatan ugur2552 - Son İleti Gönderen: ugur2552
Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.editoryayinevi.com/sayfa/kitap-icerikleri

 7 
 : 18 Ağustos 2017, 09:35:17 
Başlatan 6Üstü1Hayat - Son İleti Gönderen: 6Üstü1Hayat
Merhaba Arkadaşlar,

Sanal Gerçeklik gözlükleri ile yapılacak bir eğitim Kodlama dersinde gösterilebilir mi sizce ?

Kodlama ile ilgili hala bir müfredat yayınlanmadı sanırım. Yada yayınlandı ama benim mi haberim yok ? :)

Geçen gün bize F.E.S. VR diye bir firmadan mail geldi. Bu gözlüklerle çocuklara eğitim verebileceklerini söylüyorlar. Bu konuda bilgisi olan var mı ?  Ben biraz bu konulara uzağım :(

 web siteleri : www.fesvr.com 

 8 
 : 03 Mayıs 2017, 09:08:34 
Başlatan Rindâne - Son İleti Gönderen: Rindâne
Bu konu Web Siteleri isimli bölüme taşınmıştır.

http://www.ogretmenlerimize.com/index.php?topic=935.0

 9 
 : 27 Nisan 2017, 06:07:53 
Başlatan akbas - Son İleti Gönderen: akbas
Her insanı anlatan bir şiir vardır derler. Buna ben inanıyorum pek ya siz ? Hayatınızı yorumlayacak yada sizi gerçekten anlattığını düşündüğünüz şiirlere ulaşmak ister misiniz ? O halde doğru yerdesiniz.

Birbirinden farklı tarza bürünün yüzlerce şairimiz var kültürümüz de. Tabi kimi alması gereken değeri almadı lakin yazdığı şiirler ile ömür boyu iz bırakanlardır onlar. Bir çok şairin bir arada olduğunu ve hepsinin o inanılmaz satırlarını bir araya getirdiği bir sistem düşünebiliyor musunuz ?

Bizde bunu düşünemiyorduk önceleri ancak böylesi güzel bir projenin aktif olması ve şiir severlerin bu projeden yararlanması gerektiğini düşünerek taşın altına elimizi uzattık ve sizler için siirgezegeni.com’u aktif ettik.

Herek tasarımı gerekse işlevselliği açısından doldukça kullanışlı olan şiir gezegeni binlerce şiirleri barındırmakla kalmıyor dilerseniz bu şiirlere duygu düşüncelerinizi yorumlayarak sizde görüşlerinizi belirtebiliyorsunuz.

Bunun yanında günün popüler şiirleri kategorimizde en favori olanları görebilir şiir haricinde güzel ve komik sözlere de sitemiz üzerinden erişilebilirsiniz. Her gün yenilenen şiir listemizden de hiç bahsetmiyorum bile.

Hatta biraz daha ileri gitmek gerekirse amatör yazarlarımız şairlerimiz için sunmuş olduğumuz imkan ile kendi eserlerini sergileme imkanı veriyoruz.

Aşk şiirler güzel şiir insan ile gelin hep birlikte şiirlere aşık olalım.

 10 
 : 21 Mart 2017, 11:35:41 
Başlatan barisaydin - Son İleti Gönderen: barisaydin
İZMİR ili merkeze uzak ilçelerde (KINIK, BERGAMA, BEYDAĞ vb.) görev yapan değerli arkadaşlar Karabağlar iyiburnaz ortaokulunda geçici görevlendirmek suretiyle Rehber öğretmen ihtiyacı vardır. Müracaat etmeleri halinde görevlendirme yapılacaktır. İyiburnaz ortaokulu tel:0232 237 29 30

Sayfa: [1] 2 3 ... 10