Öğretmenler Forumu

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  

Haberler:

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
 21 
 : 23 Mayıs 2016, 19:02:44 
Başlatan Rindâne - Son İleti Gönderen: Rindâne
http://www.iftaryemegim.com/

 22 
 : 14 Nisan 2016, 22:21:52 
Başlatan Rindâne - Son İleti Gönderen: Rindâne
Sayın Senem Tali

Yukarıda açıklamaya çalıştım, anlamadığınız bir yer varsa lütfen, şurasını anlamadım" diye yaınız, daha açıklayıcı yazmaya çalışayım. Ayrıca http://www.openculture.com/freeaudiobooks adresinde yüzlerce sesli kitap bulabilirsiniz.

 23 
 : 14 Nisan 2016, 12:16:11 
Başlatan Rindâne - Son İleti Gönderen: Senem Tali
Sesli kitapları nereden bulabiliriz ??  ;D

 24 
 : 30 Mart 2016, 05:48:51 
Başlatan sercanx - Son İleti Gönderen: sercanx


Sunucu denildiği zaman teknik olarak bir server makinası veya makina altında sanallaştırılan bir sunucu denilebilir. Vps sahipleri genel olarak linux işletim sistemi tercih ederler. Bu tercihin ana sebebi web sitelerini güvenilir bir işletim sistemi ve ücretsiz bir panel altında barındırmak istemelerinden kaynaklanır. Sizde sitelerinizi güvenili bir sunucuda yani vps üzerinde barındırmayı düşünür iseniz öneririz.

İnternet üzerinde araştırmalar yaptığımızda başlıca vps firması bizimde önerebileceğimiz kadarıyla cliaweb dir. Bu firmadan vps hizmeti aldığınızda desteği yani teknik olarak ücretsiz verdiğini biliyoruz.

 25 
 : 30 Mart 2016, 03:09:55 
Başlatan ismailozden - Son İleti Gönderen: sayginnlp1
Hiperaktivite Ve Dikkat Bozukluğu Nasıl İlaçsız Tedavi Edilir?

 

 Başarıya Giden Kapıyı Arala – Play Attention, sınıfta ya da iş yerinde mutlu ve başarılı olabilmek için gerekli becerileri geliştirir.

– Başarısı bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış olan program edufeedback teknolojisiyle getirilmiştir.

– Play Attention, 1996’dan beri Amerika’da 600’den fazla okulda, binlerce evde, öğrenme merkezlerinde, hastanelerde ve psikolojik danışmanlık ofislerinde uzman bir eğitmen tarafından geliştirilmiştir.

– Play Attention, erişilebilen bütün dikkat, hafıza eğitim sistemlerinden daha uzun süre ve daha fazla insan tarafından kullanılmıştır. Amerika’nın ünlü haber programları olan Good Morning America, NBC News, Woman’s World, the Boston Globe ve daha bir çok ulusal ve uluslararası medya programında konu edilmiştir.

Gelişmiş Odaklanma

Konsantrasyon, öğrenme için çok önemlidir. Ekibimiz, sizin yaşadığınız tecrübeleri yaşayan öğretmenler ve ebeveynlerden oluşmaktadır. Sınıfta odaklanamayan, kıpırdanmaktan kendini alamayan veya arkadaş edinemeyen çocuklara eğitimler verdik.

Acaba, dikkatinizi şimdi görebilseydiniz, nasıl olurdu? Şimdi, bilgisayar ekranında! Bu, öğrenme için gerekli konsantrasyonu daha kolay yapardı. İşte bu tam olarak Play Attention’ın yaptığı şeydir.

İşin sırrı, dikkati ve bilişsel işlemleri ifade eden beyin dalgalarını izleyen Play Attention BodyWave kol playattention1cihazında gizlidir. Kol cihazını ve beyin gücünüzü, eğlenceli oyunlarımızı kontrol etmek için kullanırsınız. Zihninizle, Harry Potter veya StarWars’taki Luke Skywalker gibi nesneleri hareket ettirdiğinizi düşünün. Play Attention sayesinde, zihniniz bir oyun kumandası veya bilgisayar faresi gibi olur, aynı zamanda gerekli becerileri öğreten oyunlarla davranışlarınızı geliştirirsiniz. Eğlenceli oyunlarımız, önemli öğrenme becerilerini kolay kılar.

Haftada, 2-3 defa 30-45 dakikalık seanslarla, uzun dönemde önemli gelişimler sağlanır.

Çocuğunuz size zorluk çıkarıyor mu? Play Attention’ı kullanmayla bu artık sorun olmayacak. Özel kol cihazı sayesinde, bilgisayarı zihinle kontrol etmek, yüksek teknolojili bir eğlencedir. Hiçbir şey bununla kıyaslanamaz.

Play Attention, NASA teknolojisinin patentli gelişmiş halidir. Bilimsel araştırmalar, beynin hayat boyunca sürekli değişim kapasitesine sahip olduğunu göstermiştir. Buna, nöroplastisite denir. Play Attention, kullanıcının gerçek zamanda dikkatini görmesini sağlar.

Zamanla, Play Attention kullanan öğrenciler dikkat ve odaklanmayı geliştirmektedirler. İnteraktif alıştırmalar, öğrencileri, odaklanmanın ve bilişsel işlemlerin yeni seviyelerine çıkması için zorlar. Seviye seviye öğrenci, sınıfta ve evde başarılı olması için gerekli olan kalıcı becerileri geliştirir.

Gelişmiş Davranış

DEHB’li bir çocuğun velisi olarak, adil olmak istiyorsunuz ama çocuğunuza disiplini çğretmek için yaptığınız hiçbir yol işe yaramamış görünüyor. Mahrum bırakma işe yaramıyor, oda cezası işe yaramıyor.

playattention2Play Attention, çocuğunuza nasıl davranması gerektiğini öğreten eğlenceli bir davranış şekillendirme programına sahiptir. Daha da iyisi, bu eğlenceli ve ödüllendiricidir.

Play Attention, hiperaktiviteden, hayale dalmaya kadar bir çok davranışı şekillendirmenize yardım eder.Patent bekleyen davranış şekillendirme programıyla, zorlayıcı davranış sorunları, kavga etmeden evinizden rahatlıkla çözülebilir.

Oyunlarımız, çocuğunuzun bilgisayar ekranında dikkatini görmesini sağlar. Gerçek zamanda dikkati görmek, kişiye güç verir.

Hiperaktivite, kıpırdanma, bağırma vb. davranışlar, Play Attention oyunlarının durmasına sebep olur. Patent bekleyen davranış şekillendirme programımızla, dikkat ve davranış ilişkilendirilebilir ve kolayca şekillendirilebilir.

Kıpırdanma, mırıldanma, hayale dalma ve dürtüsel davranışlar, şimdi cezalandırma veya bağırma olmadan kolayca geliştirilebilir. Gelişmiş odaklanma, şimdi davranışları geliştirmeye imkan verir.

Gelişmiş davranışlar, çocuğunuz arkadaş edinmesine yardımcı olur. Aşırı konuşma, sırası gelmeden konuşma, kıpırdanma vb. davranışlar çocuğun sınıftaki arkadaşlarıyla ilişkilerini etkiler. Gelişmiş davranışlar, çocuğa sınıfta ve oyun alanında uyumlu olmasına yardımcı olur. Davranış şekillendirme programımız, bunu eğlenceli ve ödüllendirici hale getirir.


Gelişmiş Akademik Başarı


Çocuğunuzun zeki olduğunu biliyorsunuz. DEHB akademik performansı etkileyebilir. Çoğu ebeveynde bunun için kaygılanır. Odaklanma eksikliği, bilgiyi öğrenmeyi ,güçleştirir ve DEHB’li çocukların okulda arkadaşlarıyla aynı seviyede öğrenmesini engelleyebilir. Programımız sınavlarda dikkati toplamayı sınıfta öğretmeni dinlemeyi ve düzenli çalışmayı öğretir.

Okuduğunu anlamayı arttırır.Hafızayı güçlendirerek öğrenmeyi kolaylaştırır. Eğer çocuğunuzun okulda zorlanmasını görmekten yorulduysanız bu sistem tam size göre. Çünkü sistem sınıftabaşarılı olmak için gerekli becerileri geliştirir.NASA tarafından Dikkat Eksikliği Hiperaktivite bozukluğu ve Öğrenme Güçlüğü olan bireylere yardım için geliştirilen sistem kendi alanında DÜNYA lideridir.

Dürtüselliğin Azalması Olumlu Davranışların Geliştirilmesi

Programımız bu becerileri öğretmede uluslararası liderdir. Sistem 1996’dan beri tüm dünyada DEHB’li çocuklara şunları öğretmektedir:


Okulda   


Verilen görevi bitirmek

– Yönergeleri takip etmek

– Okul kurallarına uymak

– Gününü ve işini planlamak

– Arkadaş edinmek ve iyi geçinmek

Evde   

– Ev işlerine yardımcı olmak

– Aile kurallarına uymak

– Ev ödevlerini bitirmek

– Kardeşleriyle iyi geçinmek

– Anne – Baba İle iyi geçinmek


Gelişmiş Sosyal İlişkiler


Çocuğunuz okulda öğretmenleri ve arkadaşları ile nasıl geçiniyor? DEHB’li bir çocuğun ebeveynleri olarak,çocuğunuzun sınıfta odaklanmasını, ödevlerini zamanında bitirmesini ve dikkati dağılmadan öğretmenini dinlemesini istersiniz. Ayrıca arkadaşlar edinmesini, oyunlara ve faaliyetlere katılmasını da istersiniz. Çocuklar evde, aile kurallarına uymalı, ev ödevlerini yapmalı, ev işlerine yardımcı olmalılar.

 
Play Attention’ın kurucusu bir okul öğretmeni olduğu için DEHB çocuklara yardımcı olmak için herhangi bir aracın veya programın olmamasından endişe duyuyordu. Dikkat ve öğrenmek için gerekli beceri eksikliği yüzünden uğraş vermelerini ve çoğunlukla da başarısız olmalarını izledi. Dikkat eğitimi üzerine araştırmaya başladı ve NASA’nın uçuş simülatörü eğitiminde astronot başarısını artırmak için geri bildirime dayalı teknoloji kullandığını öğrendi.

Ulusal Bilim Vakfı’nda eğitsel bilgisayar programlama üzerine eğitim almış olduğundan Play Attention’ı geliştirmeye başladı – NASA teknolojisini sınıf ve ev kullanımı için artırtı.

Yıllar süren araştırma ve geliştirme sonunda Play Attention ABD boyunca devlet okulu sistemlerine sunuldu. Play Attention bugün uluslararası alanda evlerde, öğrenim merkezlerinde, okul sistemlerinde, psikolog ofislerinde, hastanelerde, atletizmde ve sanayide kullanılıyor.

Play Attention’ı icat eden Peter Freer NASA’nın talebi üzerine Ulusal Uzay Topluluğu Konferansı’nda (Washington, DC 2005) patentli NASA teknolojisini geliştirmesi üzerine konuştu. Play Attention artık Uzay Vakfı tarafından tescillenmiş durumda.


Basında Play Attention   

Psychology Today – 07/28/2010


Julian’ın kısa dönemde dikkat ihtiyaçları için, bir doktor, odaklanmasına yardım edecek bir ilaç tedavisi verdi. Uzun dönemde dikkat ihtiyaçları için öğrencilerin odaklanma becerisini artırdığı ve dürtüselliğini azalttığını kanıtlanan bilgisayar temelli bir eğitim sistemi olan Play Attention kullandık. Ayrıca daha iyi öğrenebilmesi için öğrenme stilleri eğitimi ve davranış değişimlerini geliştirmek için ebeveynlerine eğitim verdik. Bütün bunlarla, Julian, DEHB’in hayatını nasıl etkilediğini daha iyi anlamaya başladı ve bu sorunla ilgili dezavantajlarla nasıl baş edeceğini öğrendi ve odaklanma becerisi gelişti.

Daily Mail – 01/11/2010


Haberler, DEHB tanısı konmuş çocuğu olan binlerce anne babayı sevindirecek. İngiliz bilim adamları, davranışsal sorun yaşayan çocukların sadece öz disiplin öğrenerek sorun belirtilerini aşmayı başardıklarını kanıtladı. Hatfield’deki Heartfordshire Üniversitesi Psikoloji Bölümü araştırmacıları, düşünceyle kontrol edilen ve kazanmak için oyuncunun odaklanmak zorunda olduğu bir oyunun etkileri üzerine çalışma yaptılar.

Science Daily – 01/11/2010


Sistem, çocuğun bisiklet kaskına benzer bir kask takarak eğlenceli bilgisayar oyunları oynamasını içeriyor. Kask, EEG gibi, dikkatle ilgili beyin dalgalarını okuyor. Öğrenci odaklandıkça oyunlar devam eder ancak öğrencinin dikkati dağılınca oyunlar durur.

The Medical News – 01/07/2010

“Düşünceyle çalışan ve DEHB’li çocukların belirtilerini azaltan bir bilgisayar sistemi, bu ay, bütün İngiltere’de uygulanacak. Hertfordshire Üniversitesi Psikoloji bölümü hocalarında Professor Karen Pine ve Farjana Nasrin, Hertford Okullarında okuyon 10 tane DEHB’li öğrenciyle beyin dalgalarını okuyan EEG biyogeribildirim teknolojisinin etkileri üzerine bir araştırma yapılmıştır.”

WebMD – 01/08/2010

“DEHB’li çocuklar dürtüsel davranışlarını kontrol etmekte zorlanırlar. Şimdi yazılım tasarımcıları, çocuğu oyunu devam ettirebilmesi için odaklanmaya zorlayan ve eğlenerek beynin dürtüleri kontrol etmesini yardım eden bir oyun tasarladılar. Hertfordshire Üniversitesi Psikoloji bölümü araştırmacıları beyin dalgalarını okuyan EEG biyogeribildirim kullanan Play Attention adlı bu oyunu test ediyorlar. Tasarımcıları, beynin bir bilgisayar faresi olabilmesi için NASA teknolojisini kullandıklarını ve halen 450 okulda kullanılmaya devam ettiğini söylediler.”


ADDitude – 01/10/2010


“Düşünceyle çalışan ve DEHB’li çocukların belirtilerini azaltan bir bilgisayar sistemi, bu ay, İngiltere’de test edilecek. Play Attention adı verilen sistem, çocuğun bir kask giyerek eğlenceli ve eğitsel bilgisayar oyunları oynamasını içeriyor. Kask, EEG formatında, dikkatle ilgili beyin dalgalarını okuyor. Çocuk odaklandıkça oyunlar devam eder ancak çocuğun dikkati dağılırsa oyunlar durur.”
 
Delta Sky Magazine – 11/2007


“DEHB’li oğlu Jack için birçok doktorla görüşen ve çeşitli eğitim ve tedaviler alan Morrison, ‘Play Attention, bana mantıklı geldi. Bu sanki vücuttaki zayıf kası güçlendirmek için fiziksel terapiye göndermek gibi bir şey.’ Dedi.”

Up & Atom

Öğretmenliğinin ilk yıllarında, Asheville’li Peter Freer, O’nu Birleşmiş Milletler’de konuşma yapmaya kadar götürecek teknolojiye ilham veren John adında bir çocukla tanıştı. John’a, DEHB tanısı, beyinde fonksiyon bozukluğu tanısı konmuştu ve sınıfta çok rahatsız edici davranışlar gösteriyordu. Peter, John’la nasıl baş edeceğini bilmiyordu çünkü daha önce bu sorunu yaşayan bir öğrenciyle karşılaşmamıştı.

Little Rock Family


Andy, herhangi bir tuşa veya fareye dokunmadan bilgisayarda oyunlar oynayabiliyor. Bir kask takarak, ellerini ve parmaklarını hareket ettirmeden, bir uçağı dağlar üzerinden uçuruyor ya da blokları hareket ettirerek bir bina inşa ediyor.
Kıpırdandığında ya da dikkati dağıldığında ekran karakterleri üzerindeki kontrolü kaybediyor.

Sun Sentinel

Play Attention sayesinde, Jordan, bugünlerde, dürtüsel davranışlarını, kıpırdanmasını ve dikkatini odaklanmasını kontrol ediyor. Annesi Jeri, Jordan’ın yapmak istemediği işlerde görevlere daha iyi odaklanabilme becerisi kazandığını, şimdi becerilerinin geliştiğini ve baş etme mekanizmalarını öğrendiğini söyledi.

TechLearning

Ebeveynler ve öğretmenler, sıklıkla çocukları dikkatini toplamaya teşvik eder. Peki dikkatini vermek ne demek? Gerçekte nasıl hissettiriyor? Çocuğa dikkatini topla dediğinizde, tipik olarak, onlar dikkatlerini zaten topladıkları algısı içindedirler.


Saygın Coaching & Consulting ALSANCAK  -GENEL MERKEZ İZMİR

Kıbrıs Şehitleri CAD No: 30 EBRU APARTMANI Daire: 11 Alsancak - İzmir

Tel: 0232 4225954 Cep:0 535 6673224

Saygın C & C İZMİR Karşıyaka

Adres : 1732 Sokak No: 7 K:1 Karşıyaka / İZMİR

TeL : 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65

Saygın C & C Antalya Ofis

Tekelioğlu Cad. No:41 K:3 D:8 Muratpaşa, ANTALYA

0(242) 323 73 15 - +90(505) 445 15 31

 26 
 : 28 Şubat 2016, 22:29:35 
Başlatan aajacka - Son İleti Gönderen: aajacka
Mükemmel bir ses yine süper bir şarkı

www.youtube.com/watch?v=dpfWfWwXoPY

 27 
 : 23 Şubat 2016, 12:01:52 
Başlatan myetis - Son İleti Gönderen: myetis
Merhaba,
Özel ders vermek ya da almak istiyorsanız aşağıdaki siteden profil oluşturup öğrencilere ulaşabilirsiniz.

http://www.mektep.tv

 28 
 : 22 Şubat 2016, 19:07:34 
Başlatan murat - Son İleti Gönderen: murat
https://goo.gl/photos/FUNBzbJcvSUxAeYu8

 29 
 : 14 Şubat 2016, 23:14:50 
Başlatan alilee - Son İleti Gönderen: alilee
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ogretmen.muallim

Sevgili meslektaşlarım. Uzun süredir üzerinde uğraştığım, işimizi bir nebze olsun kolaylaştıracağını düşündüğüm "muallim" adlı programımı google play' de yayınladım. Test aşamasında olduğunu belirterek, daha iyi bir program haline getirebilmek için programı kullanmanızı, hakkında ki fikirlerlerinizi ve eleştirilerinizi rica ediyorum. İndirmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Saygılar...

 30 
 : 10 Şubat 2016, 13:58:18 
Başlatan Rindâne - Son İleti Gönderen: Rindâne
 Homeros tarafından ebedi mavilikler cenneti olarak adlandırılan Bodrum, Yunan ve Anadolu medeniyetlerinin kesişme noktası olan Halikarnassos üzerine kurulmuştur. Mitolojilerde tanrıların yurdu olarak anılan bölgede çeşitli uygarlıklara ait arkeolojik buluntular yöre ve çevresinin beş bin yıllık bir geçmişi olduğuna işaret etmektedir. Antik çağda Karia bölgesinin en önemli koloni kentlerinden olan Halikarnassos, tarih yazarlarının babası sayılan Heredot ve tarihin ilk kadın amirali olan I. Artemisia başta olmak üzere bir çok önemli şahsiyeti yetiştirmiştir.

M.Ö. 6. yüzyılda Lidyalıların, ardından Perslerin egemenliğine giren Halikarnassos en parlak devrini M.Ö. 353 yılında Karia'nın başkenti olunca yaşar. Kral Mausolos 24 yıl süren yönetimi sırasında dünyanın 7 harikasından biri sayılan ve bugün ancak temelleri görülebilen muhteşem Mausoleion anıtının yapımına başlar, ancak yapının inşaatı kralın ölümünün ardından kız kardeşi ve aynı zamanda karısı olan II. Artemisia tarafından sürdürülür.

Büyük İskender yönetiminin ardından bir ara Seleukos'ların hakimiyetine giren Karia M.Ö. 190'da Romalıların, Roma'nın ikiye ayrılmasının ardından Bizans yönetimine girer. Hristiyanlığın resmi din olarak kabul edilmesinden sonra ise Afrodisias Metropolitliğine bağlı bir piskoposluk olur. 1071 de Anadolu Selçukluları kenti alır ancak 1402 de Anadolu Birliği'nin dağılmasından sonra Halikarnassos Saint Jean Şövalyelerine verilir. 1523 de Kanuni Sultan Süleyman'ın Rodos'u fethi ile birlikte Osmanlı İmparatorluğuna katılan Bodrum, 1. Dünya Savaşı sonunda İtalyanlarca işgal edilir ve 1921 de tekrar kazanılır.

 Kışlık nüfusu 60.000 civarında olan Bodrum yazın turist akınına uğrar ve 700.000 civarında ziyaretçi ağırlar. Bodrum merkezinin yanı sıra Turgutreis, Gümüşlük, Yalıkavak, Gündoğan, Göltürkbükü, Torba, Yalıçiftlik, Gümbet, Bitez ve Ortakent gibi sahilleriyle özellikle yaz aylarında  bir cazibe merkezi olan Bodrum, kendine has mavi pencereli beyaz evleri ve muhteşem doğasıyla görenleri adeta büyüler. Bodrum merkezindeki gezinize bölgenin simgesi haline gelen ünlü Bodrum Kalesi ile başlayabilirsiniz.

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10