Öğretmenler Forumu

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  

Haberler:

Gönderen Konu: Mental Aritmetik Eğitmenliği  (Okunma sayısı 9485 defa)

sayginnlp

  • Ziyaretçi
Mental Aritmetik Eğitmenliği
« : 11 Nisan 2012, 17:20:38 »

Mental Aritmetik Eğitmenliği

TURTLE MENTAL ARİTMETİK BEYİN GELİŞTİRME EĞİTMEN SERTİFİKA PROGRAMIN KAPSAMI

Mental aritmetik ve abaküs ile görselleştirilmiş matematik tekniklerini en iyi şekilde öğretebilecek eğitmen yetiştirme sertifika programıdır. Program uluslar arası eğitimlerin en iyi modellenerek en iyilerin sentezi şeklinde tasarlanmıştır. Bu program sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan  katımcılarımıza sertifika verilecektir.

TURTLE MENTAL ARİTMETİK BEYİN GELİŞTİRME EĞİTMEN SERTİFİKA PROGRAMINI NASIL ÖĞRENECEKSİNİZ

•   Çift el Abaküs kullanımını uygulayarak,

•   Mental Aritmetik becerileri kazanarak,

•   Mental Aritmetik felsefesini öğrenerek,

•   Pratik Eğitimi uygulayarak,

•   Öğretim Materyallerinin Tanıtımı ve Kullanımını öğrenerek,

•   Motivasyon kaynaklarını ortaya çıkararak;

•   Zaman kullanımını öğrenerek,

•   Doğru ve hızlı görselleştirme yaparak;

•   Alternatif düşünme modelleri geliştirerek;

•   Gerekli tekniklerin üzerinde çalışarak;

•   Uygulamalar yaparak öğreneceksiniz.

TURTLE MENTAL ARİTMETİK BEYİN GELİŞTİRME EĞİTMEN SERTİFİKA PROGRAMI NELER KAZANDIRIR

•   Eğitimde öğrendiklerinizin değerlendirilip belgelendirilmesiyle uygulama kabiliyeti kazanabildiğiniz bir meslektir.

•   Mesleki özgürlük

•   Performansa bağlı yüksek gelir potansiyeli

•   Dünyanın her yerinde mental aritmetik öğretebilme

•   Kendi işine sahip olma fırsatı

•   Ne zaman, nerede, kiminle çalışacağını seçme özgürlüğü

•   Etkili iletişim becerileri

•   Kişinin iş hayatında kimseye bağımlı olmaksızın çalışabilme özgürlüğü

•   Sürekli gelişim

•   Kurum içi eğitim hizmetleri verebilme şansı.

•   Destek ve rehberlik

TURTLE MENTAL ARİTMETİK BEYİN GELİŞTİRME EĞİTMEN SERTİFİKA PROGRAMININ AMACI

Programın amacı; katılımcılara yeni bir kariyer edindirmektir. Uygulaması kolay ve etkili tekniklerle mental abaküsün öğrencilere nasıl öğretilebileceğini, en az çaba ile en etkili sonuçlara nasıl varılacağını öğretmektir. 

TURTLE MENTAL ARİTMETİK BEYİN GELİŞTİRME MENTAL ARİTMETİK EĞİTMEN SERTİFİKA PROGRAMININ TÜRÜ

Bir tür mental aritmetik eğitmen sertifika programıdır. 

TURTLE MENTAL ARİTMETİK BEYİN GELİŞTİRME EĞİTMEN SERTİFİKA PROGRAMININ SÜRESİ

Program süresi 98 saattir. Mental aritmetik eğitmen adayları günde 9 saat çalışarak programı 7 günde tamamlarlar.

TURTLE MENTAL ARİTMETİK BEYİN GELİŞTİRME EĞİTMEN SERTİFİKA PROGRAMINA KİMLER KATILABİLİR

Eğer kariyerinizde değişiklik yapmak istiyorsanız, performansınıza göre para kazanmak; iş hayatında özgür olmak istiyorsanız bu program tam size göre. Yeni bir meslek edinmek; kariyer değişikliği yapmak; bir franchising almak zorunda kalmamak; özgürce kendi mental eğitim merkezini açıp hiçbir yere bağlı olmadan çalışmak isteyen herkes katılabilir. Yeni bir merkez açmak istiyorsanız veya mental aritmetik şubelerinde görev almak istiyorsanız; yeni yaşantınıza başlamak için bizden randevu alabilirsiniz. Katılmak isteyen herkes uzmanlarımızca yeterli bulunduğu takdirde programa katılabilir.

TURTLE MENTAL ARİTMETİK BEYİN GELİŞTİRME EĞİTMEN SERTİFİKA PROGRAMININ SÜRECİ

1.   Aşama: Farkındalık aşamasıdır. Mevcut durumu fark edip, öğreneceklerinizle tanıştığınız aşamadır.

2.   Aşama:  Veri toplama aşamasıdır. Okunacak dokümanlar ve anlatılanlardan ihtiyaç duyulan verilerin toplandığı aşamadır.

3.   Aşama: Verilerin içselleştirilmesi aşamasıdır. Bu aşamada toplanan verilerin uygulamaya yetecek hale gelmesi için görselleştirmenin en iyi şekillenebilmesi için master eğitmenle karşılıklı yaptıkları sorgulama aşamasıdır. 

4.   Aşama: Yansıtma aşamasıdır. Görselleştirmede uzmanlaşma sağlayan uygulama seanslarıdır.

5.   Aşama: Değerlendirme aşamasıdır. Program eğitmenleri tarafından kişinin programdaki değerlendirmesi yapılarak yetkinlik için sertifika alabilmeye yeterliliği değerlendirilir.

6.   Aşama: Uygulama aşamasıdır.

7.   Aşama; Tasarım aşamasıdır. Kurumsal çalışmalar yapacaklar için iş modeli tasarım ve desteği yapılır.

8.   Aşama: Çözüm ortaklığı aşamasıdır. Mental aritmetik eğitmeni mesleki faaliyetlerine başladıktan sonra üyelik sistemi sayesinde program tasarımı/ denetimi/ sertifika konularında sürekli çözüm ortaklığıdır.

 
Turtle Mental Aritmetik Beyin Geliştirme Sistemi hafızaya kaydetme ve saklama yeteneğidir. Fakat bu yetenek kalıcı değildir. Bunun kalıcı olabilmesi görsel hafızanın gelişmesine bağlıdır. Turtle Mental Aritmetik beyin geliştirme sistemi görsel hafızayı geliştirir.
 
Turtle Mental Aritmetik beyin geliştirme sistemi, Modern donanımıyla, Arge ekibi ve Alanında uzman eğitmenlerimizle, yaparak, yaşayarak ve eğlenerek öğrenme ilkelerinden hareketle, güçlü, dinamik ve farklı bir sistem sunmaktadır.
 
Turtle Mental Aritmetik beyin geliştirme merkezlerinde öncelik olarak öğrenciye Abaküs (Soroban) kullanılması öğretilmektedir. Abaküs kullanmayı öğrenen öğrenciler daha sonra  zihinlerinde Abaküsü canlandırarak dört işlemi hesap makinasından daha hızlı bir şekilde zihinden yapmayı öğrenirler. Bu işlemleri yaparken parmakları ile zihinlerindeki boncukları taşıyarak işlem yaparlar.
Öğrenciler Turtle Mental Aritmetik Beyin Geliştirme Sisteminde Abaküs kullanımını öğrenirken, Çift el eğitimi ile sağ ve sol beyin lopları aynı anda eğitim faaliyetlerine katıldığından, öğrencilerin zekâ gelişimleri daha dengeli biçimde sağlanmaktadır.
 
Turtle Mental Aritmetik Beyin Geliştirme Eğitimin son aşamasında öğrenciler işlemleri parmakları kıpırdatmaya ihtiyaç duymaksızın yapabilir hale gelirler. Hesap makinası kadar hızlı işlem yapabildiklerinden kendilerine olan özgüvenleri kat kat artar.
 
Zihinsel aritmetik tekniklerini birleştirerek beyinde sinerji yaratıp, öğrencilerin öğrenme ve matematiksel becerilerini, onları gören insanların ağzını açık bırakacak derecede geliştiren bir sistemdir. Turtle Mental Aritmetik Beyin Geliştirme eğitimi beynin her iki yarım küresini birlikte ve dengeli kullanmayı sağlayarak çocukların daha etkili ve verimli düşünmelerini ve beyinlerini daha etkin kullanmalarını sağlamaktadır.
Bugüne kadar insan beyninin çalışması konusunda önemli araştırmalar yapılmış ve ilginç gerçekler ortaya çıkmıştır. Yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda elde edilen veriler, insanoğlunun beyin potansiyelinin ancak % 6-7'sini kullanabildiği ifade edilmektedir. Araştırmalar, sağ beynin ritim, uzman bilinci, bütünlüğü görme, hayal gücü, hayal kurma, renk, boyut konularında; sol beynin ise, sözcükler, mantık, sayılar, ardışıklık, çizgisellik, analiz, listeleme, yazma gibi konularda yetenekli olduğu sonucunu elde etmiştir. Ortaya çıkan diğer çarpıcı bir gerçek ise, beynin lobları arsında bir iletişim ağı olduğu, tam bir zihinsel gelişimin her iki lobun çalıştırılması ve aradaki iletişimin sağlıklı olması sonucu gerçekleşebileceği gerçeğidir.
Turtle Mental Aritmetik Beyin Geliştirme Sistemi aynı zamanda işitsel algılama, dinleyerek anlama ve hafızalarının geliştirilmesi konusunda fayda sağlar.
Turtle Mental Aritmetik Beyin Geliştirme Sistemi Bilimsel aktivitelerle, öğrencilerin sayısal işlemleri, kendi normal hızından daha pratik ve daha hızlı yapabilmeleri için öğrencilerin bireysel hız farklılıkları dikkate alınarak, gizli potansiyelleri geliştirilmektedir.
Turtle Mental Aritmetik Beyin Geliştirme eğitimi; öğrencilerin algılama, düşünme, yorumlama ve sağlıklı sonuç değerlendirme becerilerini geliştirilmektedir.
Turtle Mental Aritmetik Beyin Geliştirme eğitimi; öğrencilerin abaküs görüntüsünü zihinlerinde canlandırmaları sağlanarak, onların, soyut kavramları somutlaştırma, tasarım, hayal etme, dikkat, konsantrasyon, hafıza ve odaklanma yetenekleri daha da artmaktadır.
Düşünce Haritaları Eğitimi: Zihin haritalama bireylerin ve kurumların öğrenmelerini, verimliliklerini arttıran, yaratıcı ve etkili bir tekniktir. Fikirleri ve iç görüleri kâğıt üzerinde yakalamaya yarayan, devrimsel bir sistemdir.
Hızlı Öğrenme Eğitimi: Hızlı öğrenme eğitimi, öğrencilerin bilgiye, anlayarak çok kısa bir sürede ulaşmalarını ve sınavlarda ek zaman kazandırarak daha başarılı olmalarını sağlar.
Sayısal işlemlerde ABAKÜS kullanımının öğrenilmesi ile başlayan program, bir süre sonra Abaküs'ün kaldırılması ile sürer ve öğrenciler işlemleri hızlı bir şekilde tamamen zihinden yapmayı öğrenirler.
Kısaca Turtle Mental Aritmetik Beyin Geliştirme Sistemi; bilgisayar, hesap makinesi, kağıt, kalem gibi hiç bir araç kullanılmaksızın, yalnızca insan zihninin gücü ile yapılan aritmetik işlem yöntemidir. Bu olağanüstü becerinin yanı sıra, asıl kazanç programın sağladığı, zeka ve bellek gelişimi, dikkat, odaklanma ve özgüvenin güçlenmesi gibi unsurlarla genel olarak yükselmiş bir zihin kapasitesidir.
Hafıza Teknikleri Eğitimi: Hafıza teknikleri eğitimi beyin hücreleri arasındaki bağların sayısını arttırarak hafızanın gelişmesini ve bir anlamda beynin gençleşmesini sağlamaktadır. Sonuçta öğrenme daha kolay gerçekleşmekte ve öğrencilerin sınav başarısı artmaktadır.
Turtle Mental Aritmetik eğitmenleri bire bir danışmanlık ve eğitim modeline uygun olarak tasarlanmış salonlarda 4 kişilik özel gruplarda kendi potansiyelleri keşfetmelerini yönelik özel bir programdır.
Turtle Mental Aritmetik eğitmenleri insan psikoloji konusunda özel eğitimler aldığından öğrenciler sadece mental aritmetik metodoloji ile bağımlı kalmazlar. Turtle Mental Aritmetik eğitmenleri aynı zamanda hızlı öğrenme, hafıza, insan psikoloji, motivasyon ve potansiyeli artırmak konusunda özel eğitimler almışlardır.
Turtle Mental Aritmetik eğitmenleri almış oldukları uluslararası sertifikasyon eğitimi sonrasında da eğitmenlikte yeterli düzeye gelince kadar özel ilgi ile yetiştirilmektedir.
Turtle Mental Aritmetik bünyesinde, hayatın nasıl daha etkin ve etkileşimli olabileceği sorusundan yola çıkarak, yepyeni bir yöntemle gelişim dünyasında bütünsel yaklaşım danışmanlığını uygulamaktadır.
Turtle Mental Aritmetik tarafından yaşamın en önemli aktörlerini profesyonel hale getirmeyi hedefleyen bir proje geliştirildi. Bireyin bedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal yönden analizi yapılarak ihtiyaçlarını saptayan eğitmenler yetiştirilir. Bu çalışmalar Kurumsal Gelişim Uzmanı / Yazar, Master Koç, Master Trainer Cemal KONDU genel direktörlüğünde yürütülmektedir. Ekipte, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan performans ve zihinsel gelişim teknikleri konusunda uzmanlar da bulunmaktadır.
Eğitmenlerimiz en önemli farkı Türkiye'de bir ilk olan insan psikolojinden anlayan özel danışmanların bulunmasıdır. Öğrencilerin psikolojileri ve ruh hallerini anlayabilen eğitmenler mental aritmetik metodoloji etkisini en üst düzeye taşımaktadır.

 
Turtle India

Adres : H.O, Pongummoodu, Medical College P.O, Trivandrum , Kerala, INDIA-695100
Telefon: +91-471-5276932
E-posta: info@turtlementalarithmetic.in

İzmir Alsancak
Adres : Kıbrıs Şehitleri Caddesi No: 30 Ebru Apartmanı Daire: 11 Alsancak / İzmir
Telefon : 0232 422 59 54
Cep  : 0535 667 32 24
E-posta : izmir@turtlementalaritmetik.com


Antalya Lara
Adres : Tekelioğlu Cad. No:41 K:3 D:8 Pasaport Pizza Üstü, Muratpaşa / ANTALYA
Telefon : 0242 323 73 15
Cep  : 0505 445 15 31
E-posta : antalya@turtlementalaritmetik.com
Kayıtlı