Öğretmenler Forumu

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  

Haberler:

Gönderen Konu: MUĞLA YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ,YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ MUĞLA  (Okunma sayısı 5531 defa)

muglanlp

  • Yeni
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • İleti: 3

Yaşam Koçluğu kişisel hedeflerine ulaşmalarında bireylere bir yol haritası sunar. Alanlarında başarılı olmuş binlerce insanın, yaşamları boyunca elde ettikleri deneyimleri danışanlara aktarır. Bu deneyimlerin ortak özelliklerini araştırır ve bireylerin kullanabilecekleri stratejiler haline çevirir. Yaşam koçluğu; profesyonel bir yol arkadaşlığıdır. Hayatınızda yolunuza çıkan engelleri zorlanmadan aşmanıza ve hayat kalitenizi arttırmanıza yardım eden bir sistemdir. Hayallerinizi hedeflere dönüştürmenize ve hedeflerinize doğru adım adım ilerlemenize yardımcı olur. Kendinizi keşfetmenize ve hayatınızda fark yaratmanıza yardımcı olur.

Muğla Yaşam Koçluğu Programı Neler Kazandırır

• Kişisel farkındalığını artırır
• İş ve özel yaşam arasında daha iyi bir denge yaratır.
• Hedeflere ulaşmayı engelleyen tutum ve davranışları keşfetmeyi ve düzeltmeyi sağlar.
• Yaratıcılığı ve hayal gücünü kullanmayı geliştirir.
• Yaşamının sorumluluğunu alarak olaylara objektif bakmayı sağlar.
• Karar vermeyi ve uygulamayı destekler.
• Kişinin gerçekten ne istediğini fark etmesini sağlar.
• Vizyon yaratır, vizyon doğrultusunda imaj geliştirir.
• Yetenekleri bulup, bunların kullanılmasını destekler.
• Olumsuz duygu ve düşünceleri temizlemeyi sağlar.

Muğla Yaşam Koçluğu Programının Amacı

Programın amacı; kişinin, kendine daha fazla zaman ayırmasına ve geleceğine ilişkin daha net plan yapmasına yardımcı olmak, güçlü ve zayıf yanlarını keşfederek, kendini sorgulatmak, çözümlerini üretmek, kendi kendini yeniden yapılandırmaktır. Programın amacı kişinin, şu an ki mevcut durumundan hedeflerine ulaşılana dek, koçun tespit ettiği program çerçevesinde kişinin yaşam alanları; kariyer, iş, finans, sağlık, aile, sosyal hayat, kişisel (endişe, öfke kontrolü, kendini ifade edebilme, stres, özgüven) v.b. alanlarda kişinin isteği doğrultusunda hayatını şekillendirmektir. Yaşam Koçları bireylerin hedeflerine daha hızlı ve etkili ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla profesyonel bir kişisel çözüm hizmeti verirler. Yaşam koçu insanların hayatında nasıl mutlu olabileceğiyle ilgilenir.

Muğla Yaşam Koçluğu Programının Türü

Bireysel Koçluk hizmet programıdır.

Muğla Yaşam Koçluğu Programına Kimler Katılabilir?

Hayatını hak ettiği gibi yaşamak isteyen yediden yetmişe herkes yaşam koçluğu programına katılabilir. Kendini daha iyi tanımak, hayatını kendisi şekillendirmek, yaşam dengesini oluşturmak ve hayatını gerçekte olmasını istediği şekilde yaşamak isteyen herkes; ev hanımlarından, üst düzey yöneticilere, doktorlardan, öğrencilere, muhasebecilerden, avukatlara, askerlerden polislere… Hayatının tadını çıkarmak isteyen herkes katılabilir. Yaşam koçluğu; duygusal açıdan iyi durumda olan, fakat hayatlarından daha fazla şey bekleyen insanlar için çok uygundur.

Muğla Yaşam Koçluğu Programının Süresi

Yaşam koçluğu programı; bireysel olarak uygulanmaktadır. Bireysel uygulanan bu program seanslar şeklinde uygulanır. Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterlidir. Ön görüşme sırasında yaşam koçluğu programınız size özel şekilde tasarlanır.

Muğla Yaşam Koçluğu Programının Süreci

Yaşam Koçluğu; programında kişinin kendi mükemmelliğine nasıl ulaşacağına dair net ve etkili yollar gösterilmektedir. Öncelikle katılımcılar, ön görüşmeye alınır. Program sırasında uygulanacak seans sayısı ve içeriği danışan ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir. Danışanlar içindekileri anlatırlar. Geçmişiyle, sorunlarıyla ve gelecekleriyle ilgilenirler. Yaşamda istenilen değişimler doğrultusunda çalışmalar yapılır. Uygulamalar ve pratiklerle program sürdürülür.

Muğla Yaşam Koçluğu Program Yöneticileri

Saygın coaching & consulting bünyesindeki yaşam koçları, hayatın nasıl daha etkin ve etkileşimli olabileceği sorusundan yola çıkarak, yepyeni bir yöntemle kişisel gelişim dünyasında bütünsel yaklaşım danışmanlığını uygulamaktadır.

Saygın coaching & consulting tarafından dünyadaki yaşamın baş aktörlerini profesyonelleştirmeye yönelik bir proje geliştirildi. Bireyin bedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal yönden analizi yapılarak ihtiyaçları saptanmaktadır. Bu çalışmalar Kurumsal Gelişim Uzmanı / Yazar, Master Koç, Master Trainer Cemal KONDU genel direktörlüğünde yürütülmektedir. Ekipte, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan performans ve zihinsel gelişim teknikleri konusunda uzmanları da bulunmaktadır.
 
Saygın C & C MUĞLA

Adres: Orhaniye Mah. İsmet Çatak Cad. Özman İşhanı Kat:3 No:8 Vergi Dairesi Karşısı, Hastane Yolu Üzeri Muğla

Tel : 0(252) 213 00 98

E-Posta : mailto:bilgi@sayginnlp.com

Muğla yaşam koçluğu eğitimi,yaşam koçluğu eğitimi Muğla , Muğla yaşam koçluğu kursu,yaşam koçluğu kursları Muğla,yaşam koçu arıyorum,yaşam koçu Muğla,yaşam koçu nasıl olunur,yaşam koçluğu sertifikası Muğlaile ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirisiniz.
Kayıtlı

ozdenur

  • Yeni
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • İleti: 2

Koçluk eğitime başlamadan önce klişe olan, şimdiye kadar gözlemlediğim, duyduğum ya da bana anlatılan şeylerin tekrarı olacağını düşünmüş ve kaygılanmıştım yani önyargılarım ön plandaydı. Ama Cemal Hocam beni öyle bir dünyanın içine soktuki sadece iş dünyasına ekleyeceğim şeylerin dışında kendi iç dünyam ve özel hayatımada beni olduğum yerden başka yere getirerek daha mutlu ve başarılı olabileceğime inandırdı. Kendim mutluysam etrafıma o ışığı verebileceğimi öğretti. Hayatın bana öğrettiklerinden çok farklı bir deneyim oldu, evet insanların kendini değiştirmesi sihirli bir değnek değmiş gibi bir anda olmuyor ama bir noktadan başlamak gerektiğine inancım sonsuz. Bu noktaya gelmemde öncelikle  Cemal Hocam'a ve daha sonra emeği geçen herkese sonsuz teşekküler. Seneye yeniden başlayacağımız yolculuğumuza eminim ki çok farklı bir noktadan başlayacağım. Görüşmek dileğiyle sevgi ve saygılarımla.
Kayıtlı