Öğretmenler Forumu

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  

Haberler:

Gönderen Konu: Html ve CSS  (Okunma sayısı 6185 defa)

Rindâne

• Y
  • Tam
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
    • Öğretmenler Forumu
Html ve CSS
« : 14 Kasım 2009, 17:32:51 »

Bilindiği gibi HTML dili, web sitesi yapabilmek için öğrenilmesi zorunlu bir tekniktir. Her ne kadar günümüzde bir web sitesi yapabilmek için hazır scriptler (programlar) mevcutsa da HTML bilmeden bir web sitesi üzerinde tam anlamıyla hakimiyet sağlayabilmek mümkün değildir. Çünkü HTML bir web sitesinin temelidir. HTML dili ile yapılmış web siteleri statiktir, yani site ziyaretçileri içeriğe herhangi bir ekleme yapamazlar. Dinamik web sitelerinde ise site ziyaretçileri içeriğe eklemeler yapabilirler. Dinamik web siteleri yapabilmek için ya hazır scriptler kullanılabilir ya da PHP veya ASP kodlama dillerinden birini öğrenmek gerekir. Ancak PHP veya ASP dillerinden birini öğrensek bile bu dillerinde temelinde HTML olduğu için mutlaka HTML öğrenmeliyiz. HTML ile birlikte tabii ki CSS de öğrenmemiz gerekir, CSS nedir diye soracak olursanız CSS sitenizin renkleri, yazı tipleri vs gibi bir çok özelliği tanımlayan bir biçimlendirme şeklidir.

Bilgisayar öğretmenleri bölümünde HTML ve CSS ile ilgili bilgilerimizi anlatmaya çalışacağız ve internette bu konuyla ilgili siteler linkler vermeye çalışacağız.

Ben internet sitesi yapmayı öğrenmeye başladığımda konu ile ilgili sitelere girdiğimde nedense bu siteleri yapan insanlar bilgiyi sıfırdan başlayarak değil de sanki herkesin az da olsa konuyu bildiklerini düşünerek yapmışlardı ve ben çok zorlanmıştım. Şimdi elimden geldiğince öğrendiklerimi en başından itibaren paylaşmaya çalışacağım. Konumuz HTML ve CSS.

HTML Dersleri - Giriş
HTML Dersleri 2 - CSS Kullanımı
Link Özellikleri
Linklere Farklı Özellikler
Html <p> </p> (paragraf) etiketi kullanımı
Html ve Css kullanarak sayfaya resim ekleme
Resimlere link vermek
Listeler
Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.
Mustafa Kemal ATATÜRK