Öğretmenler Forumu

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  

Haberler:

Gönderen Konu: Çeşme contası yada göbeği nasıl takılır.salmastra takımı  (Okunma sayısı 18525 defa)

murat

  • Moderat
  • Tam
  • *****
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • İleti: 163
  • sevgi hoşgörü mutluluk

  Çeşmeniz damlıyor, tesisatçı bir türlü gelmiyorsa size bir sır vereyim çok kolay bir iş bunu yapmak. Önce evinizin vanasını sağa çevirerek dairenin suyunu kesin." bu vana bozulmuş dairenin suyunu kesmiyorsa bir havluyu çeşmenin üzerine koyup evin diğer çeşmelerini kısa bir süre açarak basıncı azaltıp işlemi hızlıca yapabilirsiniz"
Bu işlem taharet muslukları içinde geçerli olup conta uyumsuzluğu sözkonusu olduğundan komple iç salmastra değişir.

Çeşmenin çevirdiniz kafa kısmının üzerinde daire şeklinde genellikle firmanın adının olduğu küçük para kadar olan kapakçığı tornavida ile kanırtarak çıkartın. Ne görüyorsunuz küçük bir vida yıldız yada düz ağızlı tornavida ile sola doğru çevirerek vidayı çıkartın.
Kafayı yukarıya doğru çekerek çıkarmayı deneyin. Ancak kireçlenme nedeniyle çıkmıyorsa bir kaç damla kola damlatıp beş dakşka sonra tekrar deneyin. Yine çıkmıyorsa tornavidanın tutamak yeriyle yanlardan bir kaç kez tıklatın. Çevirerek açıp kapattığınız kafa kısmı çıktıysa, şu an karşınızda sarı bir metal göreceksiniz. varsa kurbacıkla yoksa penseyle sola çevirerek sökün sarı metalden çeşme göbeği artık elinizde contasını sökün yeni contayı takın.

*** dikkat göbeği elinizle döndürerek oynamışsanız pistonu resimdeki gibi en kısa konumda olmasına dikkat edin. *** şimdi ya yeni aldığınız çeşme göbeğini yada contasını değiştirdiğiniz yadigarı sağa çevirerek sıkın. ** not keten yada teflon sarılmasına gerek olmaksızın*** ve yerine kafayı yukarıdan sarı milin içine girecek biçimde bastırarak takın.
Şimdi o küçük vida vardı kaybolmadıysa onuda sağa doğru sıkın. Minik kapakçığıda tık sesini duyacak biçimde bastırarak yerine takın. Şimdi çeşmeniz damlamıyor ve tesisatçının kaprisinden kurtuldunuz. Güle güle kullanın.[/img]
Kayıtlı
hayattan çok şey bekleyenler,
hayat için ne yaptığını gözden geçirmelidir. Sizler için hazırladığım daha çok gençlerin hayatında iz bırakacak bir kitap.
 ÜCRETSİZ KİŞİSEL GELİŞİM KİTABI İLGİNİZİ ÇEKERSE link alt satır
https://sway.com/GCyRCLviwWjL32oL