Öğretmenler Forumu

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  

Haberler:

Gönderen Konu: Odanın duvarları dolap arkaları kararıp küf yapıyor.VİRÜS ASPERGİLLUS  (Okunma sayısı 13990 defa)

murat

  • Moderat
  • Tam
  • *****
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • İleti: 163
  • sevgi hoşgörü mutluluk

  Bu siyah renkli küf bir tür bakteri olup

 Dünya çapında kapsamlı hastalıkları Aspergillus ve mantar hakkında kaynak sağlayan geniş bir bilgi olarak Aspergillosis  neden olabilir.

Ne aspergillus nedir?
 Aspergillus ama hava biz bir mevcut sporlar vardır mantar olan nefes yoluyla bulaşarak hastalığa sebep olur.zayıflamış bağışıklık durumunda bazı kişiler enfeksiyon aspergillus duyarlı olabilir.
 İngiltere'de ilk Ulusal Aspergillosis Merkezi açıldı 1 Mayıs 2009 - merkezi tarafından desteklenen Bölgesel Mikoloji Laboratuvarı ayrıca sağlayan hava örnekleme ve kalıp kimlik hizmetleri ortamlar için yerli ve çalışmalar yapılıyor.

 Aspergillozis astım şiddetli olabilir etkiler hastanın bağışıklık sistemi kimin olabilir dahil olmak üzere - tehlikeye olanlar lösemi, kemoterapi veya hastalar bu steroidlerin, transplantasyon hastaları, kistik fibroz, HIV veya AIDS, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH), kronik granülomatöz hastalık (CGD) başkaları ile mantar hassasiyeti (SAFS) ve pek çok.

 riski yüksek Kaynakları katmak - kirli klima üniteleri, kompost yığın ve nemli ya da selden zarar gören konut, her biri sporları aspergillus numaraları daha yüksek olabilir verim. But immune suppression of an individual is the most important factor. Ancak bireyin bağışıklık baskılanması faktördür en önemli. )**çeviri olduğu için yabancı siteden bilimsel açıklamasıdır.)
ÇÖZÜM ÖNERİLERİ:
1.astımlı yada solunum güçlüğü çeken insanlara çok zararlı bir türdür. Hava sirkülasyonu olmayan yerlerde, yada ısı kaybının olduğu duvarlarda sıkça rastlanır.

 1.Odanızın penceresine aspiratör ya da klima takabilirsiniz.

 2.Bu duvarı öncelikle çamaşır suyuyla temizleyin.

 3.bina dış duvarında görülebilen ya da görülemeyen kısımlarda su yalıtımı yapılabilir. özellikle zemindeki oturmalardan dolayı tavadan 30- 40 cm altında duvarda boydan boya oluşan çatlaklar yada pencere alt köşelerinden alt dış kısıma doğru oluşmuş yaklaşık 45 derece açıda oluşan çatlaklar. iyi de nasıl onarılır? dış cepheden müdahale için iskele kurulur ve bu çatlakların üzeri bir keserin genişliği 4 cm. çentilirek açılır. tül perdeye benzer derz bantı 4cm. yapıştırabilmek için açılan çatlağa 4cm kestirme fırçasıyla kauçuklu siyah filinkot sürülür bant yapıştırılır. sonra da fayans yapıştıcısı spatula ile yüzeye sürülür. üzerine dış cephe astarı olarak polisan poılizolan şeffaf fırçayla sürülür ve dış cephe boyası ile kapatılır. ancak mantolama bu tür bir tamirata gerek kalmaksızın aynı görevi yapacaktır.

4. dış cepheden müdahale olamıyorsa aynı uygulamayı evin hanımından izin alabilirseniz içeriden de yapabilirsiniz.

 Evlerinizde silikonlu boyaları tercih etmeyin. Ancak daha çok silikonlu boya sürülmüş yerlerde bu olay gerçekleştiği için hava sirkülasyonu çok önemlidir.
  Odanızı sıkça havalandırın.
 
5. Binanın dış cephesine ısı izolasyonu MANTOLAMA yaptırın. Isı transferi kesildiğinde küflenmede ortadan kalkar.
 
6. EVİNİZİN İÇİ YENİ YAPILIYORSA ALÇI SIVA VE PLASTİK BADANA KULLANIN SİLİKONLU /TEFLONLU BOYALARDAN UZAK DURMALISINIZ.
Kayıtlı
hayattan çok şey bekleyenler,
hayat için ne yaptığını gözden geçirmelidir. Sizler için hazırladığım daha çok gençlerin hayatında iz bırakacak bir kitap.
 ÜCRETSİZ KİŞİSEL GELİŞİM KİTABI İLGİNİZİ ÇEKERSE link alt satır
https://sway.com/GCyRCLviwWjL32oL