Öğretmenler Forumu

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  

Haberler:

Gönderen Konu: Kanal D  (Okunma sayısı 4472 defa)

Rindâne

• Y
  • Tam
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Toplam İleti: 232
    • Öğretmenler Forumu
Kanal D
« : 28 Kasım 2010, 20:19:13 »

Biraz önce Kanal D televizyonunda İstanbul Oyuncak fuarına çocukların alınmadığı ile ilgli bir haber dinledim. Haberin veriliş şekli sanki bu fuar çocuklar için düzenlemiş olduğu ve çocukların bu fuara alınmadığı üzerine idi. Ama bu tür fuarlar satış yapmak için düzenlenir ve amaç burada sergilenen ürünleri toptan satın alacak insanların fuarı ziyaret etmeleri ve alışveriş yapmalarıdır. Bu tür fuarlara (oyuncak fuarı olsa dahi) çocukların girmesi doğru mu?

Kanal D televizyonunun yaptığı, televizyonların insanları yanlış yönlendirmeleri üzerine çok belirgin bir örnek. Kanal D seyrederken artık daha eleştirel olmakta fayda var sanırım.
Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.
Mustafa Kemal ATATÜRK

gemici

• Acemi
  • **
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Toplam İleti: 73
    • Safranbolu Hasan Gemici Eğitim Uygulam Okulu
Ynt: Kanal D
« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2010, 15:48:29 »

Malum fıkrayı çoğumuz biliriz.
Temel İngiltere'de otomobili ile giderken bir yandan da trafik radyosunu açmayı ihmal etmez. Radyoda telaş içinde bir anons yapılmaktadır. "Tüm sürücülerin dikkatine; tüm sürücülerin dikkatine!! Lonrda- Liverpool otoyolu üzerinde bir araç yanlış yönde seyretmektedir. Sürücülerin dikkatli olmaları ve ilgili trafik ekiplerinin olaya derhal müdahele etmeleri uyarılır"
Temel yeterli İngilizcesi ile anonsu anlayabilmiştir ve gayri ihtiyari "bir araç mı? kaç bir araç, sayabilene aşkolsun"

Rindâne

• Y
  • Tam
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Toplam İleti: 232
    • Öğretmenler Forumu
« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2010, 20:28:06 »

Bir konu bu kadar güzel anlatılabilir. Teşekkürler Hocam..

Televizyon programları insanlarımızın seviyesini düşürmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Gazeteler ve dergiler de insanlarımızın seviyesini düşürmek içine ellerinden gelen her şeyi yapan televizyon programlarını yere göğe sığdıramıyorlar. Bu işte bir hinlik olmaması mümkün değil. Galiba birileri insanlarımızın düşünemeyen robotlar olmasını sağlamaya çalışıyor.
Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.
Mustafa Kemal ATATÜRK

gemici

• Acemi
  • **
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Toplam İleti: 73
    • Safranbolu Hasan Gemici Eğitim Uygulam Okulu
« Yanıtla #3 : 24 Aralık 2010, 12:37:45 »

Son cümlendeki "galiba" sözcüğünü kendi nezaketinden yazdığını biliyorum. Aslında o cümle "galiba" sözcüğünü gerektirmiyor ve 100 yıllık mazisi var. Öyle diyor kendileri; bilfiil yazılı arşivlerinden.