Öğretmenler Forumu

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  

Haberler:

Gönderen Konu: mutfak ve tuvalet lavabo sifonu nasıl değiştirilir.  (Okunma sayısı 18875 defa)

murat

  • Moderat
  • Tam
  • *****
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • İleti: 163
  • sevgi hoşgörü mutluluk

sifon mutfak tuvalet lavabolarının alt kısmındaki plastik bir borusu olan lavabonun üst kısmında metal delikli kısmını görürüz. ihtiyaçlar  körüklü sifon, 50 lik açık dirsek kamakas conta aletler düz veya yıldız tornavida kablo keski yada pense

1 değişecek sifonun üst kısmındaki metal süzgecin ortasında vida tornavidayı sola çevirerek çıkarın ancak  genelde paslı olduğu için sökülmesi mümkün olmayabilir. yapmamız gereken pense yada keski ile bu metali koparmaktır.

2 sifonu komple değiştirmek en doğrusudur. yeni aldığınız körüklü sifonun metal kısmı lavabonun üstünde siyah büyük conta lavabo deliğinin altında olmalıdır. vidayı üstten deliğe sokup iyice tornavidayı sağa döndürerek sıkıştırmalısınız.

3 sifonun duvara giren kısmı yukarıya doğru pozisyonda değilse ,mutlaka 50 lik açık dirsek takıp ağız kısmını yukarıya bakacak biçimde duvardaki boruya takınız.

4 yine duvara giriş kısmına takoz conta(kamakas) takınız.  bu işlemleri bitirdikten sonra lavabo borusunu u biçiminde kıvırın ki koku girişini sürekli u içinde kalan pis su kokuyu geçirmez ayrıca lavaboya düşen değerli bir küpe vb. kanalizasyona gitmesini engeller.

Kayıtlı
hayattan çok şey bekleyenler,
hayat için ne yaptığını gözden geçirmelidir. Sizler için hazırladığım daha çok gençlerin hayatında iz bırakacak bir kitap.
 ÜCRETSİZ KİŞİSEL GELİŞİM KİTABI İLGİNİZİ ÇEKERSE link alt satır
https://sway.com/GCyRCLviwWjL32oL