Öğretmenler Forumu

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  

Haberler:

Gönderen Konu: ULUSLARARASI SERTİFİKALI KOÇLUK PROGRAMLARI  (Okunma sayısı 5741 defa)

sayginnlp

  • Ziyaretçi
ULUSLARARASI SERTİFİKALI KOÇLUK PROGRAMLARI
« : 31 Ocak 2011, 02:11:16 »

:: KOÇLUK SERTİFİKASI
 
Amerika'dan İngiltere'ye, Almanya'dan Avustralya'ya kadar uzanan 5 kıtada ve Türkiye’ giderek yayılan koçluk sisteminin profesyonellerinden biri olmak için alınması gereken 90 saatlik temel eğitim. Sertifikasyon için 70 saat koçluk uygulaması gerekmektedir.
Kişisel ve kurumsal çalışmalarda; bireyin kendi iç kaynaklarının hedeflerine ulaşması için yeterli olduğuna, ona istediği yaşamı, tatmin duygusunu ve mutluluğu verebileceğine inanırız. Koçluk felsefeyle kişilerin gidecekleri yolda eşlik ederiz. Koçlukta bireyin, yolculuk boyunca kendini keşfedeceğinden yaşamındaki en keyifli en heyecanlı anları yaşar. Koçlukta, bireyin iç kaynaklarına yoğunlaşmasına ve özellikle de güçlü olduğu yönlerin ve doğal yeteneklerinin farkına varmasına yardımcı oluruz. Çünkü insanların ancak ve ancak kendinde var olanları en iyi şekilde kullandığında en iyisini yapabileceğine ve en yüksek mutluluğu da bu şekilde elde edebileceğine inanıyoruz.

İşin içinde olmayı öğretiyoruz…
 
Birçok okulun koçluk meslek eğitimlerine yaklaşımı “işin içinde olmayı” öğretmekten çok herhangi bir eğitimi tamamlamak şeklindedir. Koçluk eğitimleri sadece koçluğun nasıl uygulanabilir olduğuyla bitmemelidir. Bu hizmetin nasıl satılacağı, bireye veya kuruma nasıl daha fazla katma değer yaratılabileceği konusunda yeterli deneyimi olmayan koçlar bireysel veya kurumsal işleri alsalar bile katma değer yaratamadıkları takdirde koçluğu devam ettirememektedirler.                                               

 
Certified Coach

Temel ve ileri koçluk tekniklerini kapsayan 90 saatlik bir eğitimdir. Kişisel ve kurumsal olmak üzere A'dan Z'ye tüm koçluk alanlarını kapsamaktadır. Sertifikasyon için 250 saat koçluk uygulaması gerekmektedir. Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan  katımcılarımıza MTI (Mind Training İnstitute) tarafından Certified Coach sertifikası verilecektir.

Professional Certified Coach

A’dan Z’ye bütün koçluk alanlarında ileri düzey koçluk tekniklerini kapsayan 140 saatlik bir eğitim. Sertifikasyon için 300 saatlik koçluk uygulaması gerekmektedir. Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan  katımcılarımıza MTI (Mind Training İnstitute) tarafından Professional Certified Coach sertifikası verilecektir.

Master Certified Coach

800 saat Koçluk uygulamasından sonra kazanılan sertifikadır.
Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan  katımcılarımıza MTI (Mind Training İnstitute) tarafından Master Certified Coach
sertifikası verilecektir.

?    Kariyer Koçluğu (Career Coaching) Sertifika  Programı
?    Yaşam Koçluğu ( Life Coach )  Sertifika  Programı
?    Yönetici Koçluğu ( Executive Coaching ) Sertifika Programı
?    Satış Koçluğu  ( Sales Coaching ) Sertifika Programı
?    Öğrenci koçluğu (student coaching) Sertifika Programı

Koçluk Sertifikasının Avantajları

Üniversiteyi bitirdiniz ama iş yaşamında konunuzla ilgili daha derin bilgiye ihtiyacınız olduğunu anladınız. Zamanınız kısıtlı, üstelik bütçeniz de sınırlı.

Koçluk Sertifika programları ile kısa süre içinde, ilgi duyduğunuz meslek hakkında yeni beceriler, uluslararası deneyim ve bazen de iş deneyimi kazanırsınız.
Sertifika programları 7 gün ile 12 ay kadar değişen uzunluktadır.
Koçluk Sertifika programları bitimi, kazanmış olduğunuz bütün pratik ve gerçek iş yaşamından alınmış bilgileriniz mesleğinizdeki ilk sabahtan itibaren etkin ve kolayca uygulayabilir ve diğer meslektaşlarınız arasında farklı bir bakış açısıyla işlerinizi devam ettirebilirsiniz.
Koçluk Sertifika programları lisans veya yüksek lisans programlarına oranla çok daha hızlı ve ucuzdur.
Başvuru koşulları nispeten daha kolaydır.
İş yaşamınızın size sunduğu kısıtlı zaman diliminde kendinize uygun herhangi bir tarihte başlayan programı bulma şansınız yüksektir.
 
KOÇLUK EĞİTİMLERİYLE  İÇİN AYRINTILI BİLGİ: 
SAYGIN   INTERNATIONAL
( İzmir Kişisel Ve Kurumsal Gelişim Akademisi)
 Kıbrıs Şehitleri CAD. No: 30 EBRU APARTMANI Daire: 11
Alsancak - İzmir

 
Kayıtlı