Öğretmenler Forumu

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  

Haberler:

Gönderen Konu: ÖĞRENCİLER İÇİN ANLAYARAK HIZLI OKUMA İLE HIZLI TEST ÇÖZME TEKNİKLERİ PROGRAMI  (Okunma sayısı 9936 defa)

sayginnlp

  • Ziyaretçi

ÖĞRENCİLER İÇİN  ANLAYARAK HIZLI OKUMA İLE HIZLI TEST ÇÖZME TEKNİKLERİ PROGRAMI
 

“ Sınavlarda 30dk - 45dk Zaman Kazanacaksınız!"
 
Hızlı Okuma ile Hızlı Test Nedir?
Hem 30 saniyede çözmenin hem de aynı bilgi ile daha fazla net çıkarmanın tekniklerini öğreten sisteme HIZLI TEST denir.
 
Konsantrasyon ve Test Çözme Tekniklerinin Amacı
Yavaş okumak ilkokuldan beri sistemin getirdiği öğrenme metodunun geliştirmeden ve sorgulamadan uygulamaların ve alışkanlıklarımızın sonucudur. Bu eğitimde yavaş okumaya sebep olan kabuğun çatlatılması ve bilinçaltı öğrenme tekniklerinden yararlanarak kolay uygulayabilir düzeye çıkartmayı amaçlamaktadır.
 
Öğrencinin düşünme algılama, değerlendirme, kavrama ve karar verme hızını arttırarak öğrenme performansını geliştirmektir.
 
Sbs,  Ygs,  Lys, Kpss, Ales Vb. sınavlarda ortalama 30 dakika daha erken bitirerek, zorlandığı sorular için daha fazla vakit ayırabilecektir.
 
Normalde soruları çözmek için 1 dakika verilmektedir.  Öğrenciler İçin  Anlayarak Hızlı Okuma Programını bitiren herkes kendisine verilen süreden   %25-%15 daha hızlı bitirir ve bu paralelde net sayılarında %10-%15 artış oluşur.
 
Normalde bir kişinin okuma hızı 150 kelime ile 250 kelime arasındadır. Buradan yola çıkarsak minimum 600 kelime ile 750 kelime arasında bir artış olacaktır.
 
Konsantrasyon ve motivasyon eksikliği, ders çalışamama, çalışırken sıkılma gibi sorunları minumum düzeyde yaşar.
 
Öğrencinin özgüveni gelişecek ve sınav baskısından kurtulacaktır.

Eğitimin süresi: 24 saattir. 5 haftalık zaman diliminde programın tamamlanması uygundur. (Eğitimlerimiz %25 teorik, %75 pratik uygulamalardan oluşmaktadır.)
 
SBS, YGS, LYS, KPSS, ALES, DGS sınavına hazırlanıyorsunuz ama sınavdaki en büyük probleminiz sınav süresinin yeterli gelmemesi, sınavlarda 45. dk. veya bir saate yakın extra zaman kazanabilirsiniz. Sınavda hızlı okuyup ve daha az yorularak kısa sürede daha çok soru çözebilirsiniz.
 
Sınavlara hazırlanan bir öğrenci normalde soruları verilen zaman diliminde yetiştiremediği halde ANLAYARAK HIZLI OKUMA  tekniklerini öğrenen bir öğrenci sınavda süreyi yetiştirmeyi bir yana bırakıp 45- 60 dk kazanır.

ÖĞRENCİLER İÇİN  ANLAYARAK HIZLI OKUMA İLE HIZLI TEST ÇÖZME TEKNİKLERİ PROGRAMINA KİMLER BU PROGRAMA KATILABİLİR?

Sınavlara hazırlananlar,( SBS, YGS, LYS, KPSS, ALES vb.) öğrenciler ve eğitmenler, Yöneticiler ve her düzey idari görevliler, Okumayı ön planda tutan tüm meslek erbapları ve Okumasını geliştirmek isteyen her yaştaki kişiler.
SAYGIN NLP  INTERNATIONAL
( İzmir Kişisel Ve Kurumsal Gelişim Akademisi)
 Kıbrıs Şehitleri CAD. No: 30 EBRU APARTMANI Daire: 11
Alsancak - İzmir

Tel: 0232 4225954 Cep:0 535 6673224
© Bireysel ve en fazla 3 kişilik özel grup çalışmaları – En üst düzeyde başarı  © Bireysel ve en fazla 3 kişilik özel grup çalışmaları – En üst düzeyde başarı
©Not: Eğitime katılan herkese anlayarak hızlı okuma hakkında kişiye özel olumlama cdleri hediye edilmektedir.

İzmir Hızlı Okuma, Hızlı Okuma İzmir, İzmir Anlayarak Hızlı Okuma, Hızlı Okuma Eğitimi İzmir, Hızlı Okuma Teknikleri İzmir, İzmir Hızlı Okuma Sertifika, Hızlı Okuma Eğitmeni İzmir, Hızlı Okuma Egzersizleri İzmir ve Hızlı Okuma Teknikleriyle ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirisiniz.
Kayıtlı