Öğretmenler Forumu

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  

Haberler:

Gönderen Konu: Coğrafya Akıllı Defterler (9-10-11) Öğretmen Kılavuzlu  (Okunma sayısı 12202 defa)

glasiyel

• Yeni
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Toplam İleti: 2

Değerli Meslektaşlarım,

Yeni nesil eğitim sisteminde, artık öğrenciler hem eğitimin hem de öğretimin merkezinde bulunmaktadır.  Sistem artık öğretmeni bir rehber olarak gören ve bilgileri etkinlik ve alıştırmalarla pekiştirmeyi hedef alan bir yapı içindedir. Bu bilinçle hareket ederek Akıllı Defterleri, hazırlamış bulunmaktayız. 

Defterlerimiz 9-10-11 şeklinde 3 farklı yapıda olmakta ve öğretmen kılavuzları bulunmaktadır.Defterlerimiz geçen sene Samsun ili merkez ve ilçelerinde bir çok okulda kullanılmış, genişletilmiş ve güncelleştirilmiş baskısıyla tekrar kullanımınıza sunulmuştur.
        Akıllı defterler, genel hatlarıyla dört bölümden oluşmaktadır.Bunlar;
-   1. Bölüm: Konu Anlatımı ( Kavram bilgisinin ve konunun genel hatlarıyla verildiği (ki tamamen boşluk doldurma şeklindedir) bölümdür. Öğrencilerimize bu bölüm farklı kaynaklardan araştırma yapmaları için ödev şeklinde verilmiş ve böylelikle derste etkinlikleri yapmak için yeterli zaman kazanılmıştır.)
-   2. Bölüm: Etkinlikler ( Etkinliklerin içinde doğru-yanlış, kısa cevaplı sorular, kavram haritaları,tablolar, grafikler, dağılım haritaları, oran-orantı grafikleri, eşleştirme gibi farklı etkinlikler bulunmaktadır.)
-   3.Bölüm: Tarama Testleri ( Her ünite sonunda öğrencilerimizin bilgilerini pekiştirecek ve tekrar yapmasına neden olacak konu ile ilgili testlerin bulunduğu bölümdür.)
-   4.Bölüm: Benim Notlarım ( Öğretmen arkadaşların dersle ilgili özel notları tutturabileceği tamamen boş sayfaların bulunduğu bölümdür.)

Defterler, ağustos sonu piyasaya çıkacak olup, açık okul adresini yazan arkadaşlarımıza birer örnek gönderilecektir. (Lütfen örnek için, herhangi bir sınıf düzeyini tespit edin.)

Ayrıca, Akıllı Defterlerin facebook sayfasında fotoğraflar kısmını incelerseniz, defter hakkında daha fazla bilgi ve fikir sahibi olabilirsiniz.Defterlerimiz renkli baskı olmayacak kapak hariç formatımız siyah-beyazdır.

Son bir konu olarak ücret konusuna değinmek istiyorum. Her okulun alım gücü farklı olduğundan kafamda bir rakam olsa da şimdilik bunu sizlerle paylaşmak istemiyorum.Bu konuda beni maruz görün. Benim önceliğim çalışmamın sizler tarafından beğenilmesi ve kullanılmasıdır.

hotfile.com/dl/163238956/58e0c5c/9_Snf_erik.rar.ht ml   
hotfile.com/dl/163238114/c59f2ce/10_Snf_erik.rar.ht ml
hotfile.com/dl/163239499/e988792/11_Snf_erik.zip.ht ml

Saygılarımla…
                                                                                   Yalçın KARABAYIR
                                                                                   Coğrafya Öğretmeni