Öğretmenler Forumu

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  

Haberler:

Gönderen Konu: Kredi kartı aidatlarını geri almak  (Okunma sayısı 8653 defa)

Rindâne

• Y
  • Tam
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
    • Öğretmenler Forumu
Kredi kartı aidatlarını geri almak
« : 16 Aralık 2013, 20:56:51 »

Kredi kartı aidatlarını geri almak konusunda bir araştırma yapınca doğru bilgilerle birlikte pek çok da kafa karıştırıcı bilgi olduğunu gördün nette. her ailede olduğu gibi bizim evde de bir kaç kredi kartı var, bu kartların bazılarını yıllardır kullanıyoruz. Bu kartlardan aidat adı altında kesilen paraları alabilir miyiz bir bakalım dedik ve bankalara dilekçe yazarak döküm istedik. Yazdığım dilekçele örnekleriyle birlikte adım adım anlatıyorum. Kredi kartı aidatını geri almak isteyenler hiç bir kuşku duymadan bu adımları uygulayabilirler zira bu bilgiler kulaktan dolma yada internette başka sitelerden okuyarak değil bizzat yaşanarak yazılmıştır.

1 Adım: Bankaya dilekçe yazarak ilk gününden itibaren kredi kartı aidatlarını tesbit etmek, dilekçe örneği aşağıdadır.

17 / 12 / 2013
......bank genel Müdürlüğüne
1111 2222 3333 4444 nolu ......... kredi kartı sahibiyim. Kredi kartını aldığım günden bu güne kadar ödediğim kredi kartı aidatlarımın miktarını ve ödeme tarihlerini adresime bildirilmesi talebimi bilgilerinize arz ederim.
Saygılarımla
İsmim Soyisim
İMZA
Adres ve telefon bilgileri

Dilekçemizi yazdık ve bankanın genel müdürlüğüne iadeli taahhütlü olarak gönderdik. Banka dilekçemizi teslim aldıktan sonra 15 gün içinde bu talebi cevaplandırmak zorunda, bu yasal bir zorunluluk (dilekçemizi bu yüzden iadeli, taahhütlü gönderdik, teslim tarihi belli olsun ve gerektiğinde kanıtlayabilelim.)

15 günde gelmese de yaklaşık 25 gün sonra bankadan bir mektup geldi ve içinde başlangıçtan bu güne kadar yaptığımız tüm harcamalar ve tabii ki kredi kartı aidat ödemeleri de döküm olarak tarafımıza gönderildi. Aidat ödemelerini bir kenara not ettim ve bankaya bu defa ikinci dilekçemi gönderdim. İnternette bazı dilekçe örnekleri gördüm, aman allahım yok aidat ödemelerinden dolayı mağduriyet yaşamışım da daha neler neler, hiç gerek yok, harbi harbi bir cümlede ben bu parayı geri istiyorum anlamına gelen bir dilekçe yazmanız yeterlidir. İkinci dilekçe örneği aşağıdadır.

17 /12 / 2013
......bank genel Müdürlüğüne
1111 2222 3333 4444 nolu ....... kredi kartı kullanıcısıyım. Kredi kartımdan yıllık aidat adı altında kesilen aşağıda listelenen ...
TL'nin kredi kartıma yatırılmasını talebimi bilgilerinize arz ederim.
İsim Soyisim
Adres
İmza
Tel no

Bu kadar, hepsi bu kadar. Dikelçeyi yine iadeli taahhütlü gönderiyoruz ve beklemeye başlıyoruz. Aslında normal süre 15 gündür fakat biz yine de her ihtimale karşı 1 ay bekliyoruz ve bankadan cevap gelmiyor. Bunun üzerine bankanın ilk dilekçeye cevaben gelen harcama dökümü ile birlikte Kaymakamlık binasında bulunan İlçe Tüketici Hakem Heyetine giderek durumu anlatıyoruz. İlçe Tüketici Hakem Heyetindeki görevli bize bir matbu kağıt veriyor, gerekli yerleri dolduruyoruz ve harcama dökümün bir fotokopisi ile birlikte İlçe Tüketici Hakem Heyetine teslim ediyoruz.

İşte biz bunları yaptık ve bugün cep telefonumuza bir mesaj geldi, mesaj tam olarak şöyle "Tüketici hakem heyetine iletilen ücret iade talebinize istinaden ücret iadesi halinde sözleşmenizin ilgili hükümleri feshedilip kredi kartınız iptal edilecektir." ÇOK DA UMURUMDA, o kredi kartını almam için yalvar yakar olmuştunuz, şimdi ne oldu acıttı mı??

Bundan sonra "NE KADAR AZ BANKA KARTI O KADAR MUTLU VE HUZURLU BİR YAŞAM" şiarımızdır.

gelişmeleri akratmaya devam edeceğim.
Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Rindâne

• Y
  • Tam
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
    • Öğretmenler Forumu
Ynt: Kredi kartı aidatlarını geri almak
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2014, 17:15:26 »

Yaklaşık 40 gün kadar sonra aidat paralarının tamamı banka tarafından kart hesabımıza geri yatırıldı, önce bize tehdit edercesizne "eğer aidatı geri isterseniz kart hesabınızı durduracağız" diye bir mesaj geldi telefonumuza. Dingil banka senden korkan senin gibi olsun dedik ve paramızı geri aldık. Allah bu vampirlere vicdan versin.
Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.
Mustafa Kemal ATATÜRK