Öğretmenler Forumu

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  

Haberler:

Gönderen Konu: Online Bilim Fuarı Yarışması  (Okunma sayısı 4964 defa)

bilimfuarim

  • Yeni
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • İleti: 1
Online Bilim Fuarı Yarışması
« : 11 Mart 2014, 20:45:03 »

Online Bilim Fuarı

Amacımız

"Genç Bilginler, Parlak Fikirler" sloganlı online bilim yarışmamızda amacımız öğrencilerimizin yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini açığa çıkaracak fırsatı sunmak onlara bilimi sevdirmek ve yeni buluşlar yapmaya yönlendirmek, özgün proje fikirlerini ortaya koyabilecek temel bilimsel araştırma yapma becerilerini kazandırmak, gelecekte olmak istedikleri alanlar konusunda ufuklarını açmak, yetenek ve ilgilerinin farkına varmalarını sağlayarak kendilerine olan özgüvenlerini ve kendilerini ifade etme becerilerini geliştirmek ve son olarak ülke için yeni buluşlar ve ürünlerin yapılmasına katkı sağlamaktır.

Yarışma İçeriği
Yarışmamız için hazırlanmış olan online platforma 4 hafta boyunca öğrencilerimizden gelen teknoloji, fen ve bilim konulu kısa videolar yüklenebilecek ön değerlendirmenin ardından yayınları yapılacaktır. Yayınlarla eş zamanlı olarak oylama da başlayacaktır. 4 hafta sonunda oylamayla eş zamanlı olarak konu alanında uzman olan Karadeniz Teknik Üniversitesi öğretim elemanlarının değerlendirme süreci başlayacaktır. Belli oranlara sahip olan oylama ve uzman değerlendirmesinin ardından toplam puana göre derecelendirme yapılacaktır. Sonuçların ilanı ve ödül töreni ile yarışmamız sonlanacaktır.

15 Mart tarihinde başlayıp 20 Nisan tarihinde sonlanacak online bilim yarışmasına geleceğimizin emanetçisi öğrencilerimizin katılımına destek vermenizi siz değerli öğretmenlerimizden ve velilerimizden rica ediyor teşekkürlerimizi sunuyoruz.  "
Site bilimfuarim.com
E-mail bilimfuarim@gmail.com
Kayıtlı