Öğretmenler Forumu

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  

Haberler:

Gönderen Konu: Geleceğin Oyunu "Sigula & Ainsof" Üstadlık Eğitimi ( Eğitici Eğitimi )  (Okunma sayısı 2133 defa)

zekasporları

  • Yeni
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • İleti: 4

http://www.zekasporlari.org.tr/media/k2/items/cache/e0a70f72bdae9885bfc32d7cd19a26a1_L.jpg

Geleceğin Oyunu "Sigula & Ainsof" Üstadlık Eğitimi ( Eğitici Eğitimi )

Sigula & Ainsof Oyunu nedir?

Sigula & Ainsof Oyunu Ümit Kılıç tarafından geliştirilmiş, felsefi alt yapısı olun bir "Türk Zeka Oyunu"dur.

Oyun 3 bölümden oluşur. Mego Migo, Mego Sigula ve Mego Ainsof. Ayrıca Mego Sigula da kendi içinde iki bölümden oluşmaktadır.

Mego Migo başlangıç ve acemilik oyunu. Mego Sigula ve Mego Sigula "Özgürlük" gençlik oyunu. Mego Ainsof ise ustalık dönemi oyunudur.

Oyun katıldığı yarışmalardan ödüller almış ve zeka oyunları konusunda çalışmalar yapan kişiler oyundan övgüyle söz etmektedir.


Sigula & Ainsof Oyununun Türkiye'deki Gelişimi

Oyunun geliştirilmesi ve felsefi altyapısının oluşturulması uzun yıllar sürmüştür. Sigula&Ainsof'un oyunseverlerin beğenisine sunulması ise henüz çok yenidir. Zeka Sporları ve Oyunları Konfederasyonu oyun üzerinde yaptığı incelemelerde oyunun mevcut bir çok zeka oyununa nazaran üstünlüğü olduğunu görmüş ve Konfederasyonunun ülkemizi oyun konusunda tüketen konumdan üreten konuma geçirecek stratejisi ile de uyuştuğu için oyunun yaygınlaştırılması için gerekli çalışmalara başlamıştır. Öncelikli hedef oyunun ülke genelinde tüm şehirlerde mümkün olduğu kadar çok kişinin haberdar olmasının sağlanması tüm şehirlerde oyuncu yetiştirecek Sigula&Ainsof eğitmenlerinin yetiştirilmesidir. Şehirlerde yapılacak eğitimlerin kolaylaştırılması ve sürecin hızlı bir şekilde işletilebilmesi için Konfederasyon tarafından "Sigula&Ainsof Üstadlığı Eğitim Programı" açılması uygun görülmüştür.

Sigula & Ainsof Üstadı Kimdir?


Kısaca Sigula Üstadı bulunduğu şehirde Sigula & Ainsof Eğitmenlerinin yetiştirilmesi için görev alacak eğitici eğitmenidir.

Sigula & Ainsof Üstadı görevlendirme esasları

Sigula Üstadı başvurduğu şehirde görevlendirilir. Her şehir için belirli sayısı üstat kontenjanı vardır. (İstanbul sekiz kişi, Ankara ve İzmir üçer kişi, diğer tüm şehirler ikişer kişi.)

Sigula Üstadının görev alacağı süre ile ilgili bir sınırlama yoktur. Sigula Üstadının üstatlık süresince kendi gelişimini desteklemesi esastır. Her 3 yıllık sürelerde gelişim seminerleri düzenlenerek Sigula Üstatlarının gelişim düzeyleri kontrol edilir, eksikler giderilir. Sigula Üstadlığı ömür boyu devam edecek bir serüvendir. Üstadlık sürecinin ilk üç yılında her üstadın başvuru yaptığı şehirde görev alması sağlanacaktır. Üç yıllık süre sonunda şehir değişikliği vb. durumlardan dolayı şehirlerdeki değişen üstad sayısına göre hakkaniyet esasına dayalı görevlendirme yapılacaktır.


Sigula & Ainsof Üstadlığı Eğitimi ne zaman ve nerede yapılacak?

Sigula & Ainsof Üstadlık Eğitimi, Sayın Ümit Kılıç'ın katılımı ile 08 Nisan 2017 ve 09 Nisan 2017 tarihlerinde LRS Port River Hotel - Side/ANTALYA'da gerçekleştirilecektir.

Katılım Koşulları

Başvuru için herhangi bir meslek sınıfına dahil olma şartı aranmamaktadır. Her meslek grubundan zeka oyunlarına gönül vermiş kişiler Sigula Üstadı olabilirler.

Eğitime en az 2 yıllık üniversite mezunu herkes başvurabilir. Tercih önceliği yapılacak değerlendirmeye göre: "Doktora, Yüksek Lisans, Lisans ve Ön lisans" şeklindedir.

Yaş sınırı bulunmamaktadır.

Yabancı dil şartı aranmamakla birlikte, tercih sebebidir.

Diğer zeka oyunlarına ilgi düzeyi Sigula & Ainsof Üstadlığı üzerinde direkt olarak bir etkiye sahip olmamakla birlikte adayın adaptasyon sürecini kısaltacağı için tercih sebebidir.

Eğitim ücretlidir. Konaklama eğitime katılanlar tarafından karşılanacaktır. Eğitim ücreti ve Konaklama ile ilgili çağrı merkezimizden bilgi alınız. 0850 450 70 94

Başvuru için hazırlanacak evraklar aşağıda belirtildiği gibidir.

    Nüfus cüzdanı fotokopisi (Tüm adaylar için)
    Diploma veya mezuniyet belgesi fotokopisi (Mezun adaylar için)
    Öğrenim Belgesi (Üniversite öğrencileri için)
    1 Adet Biyometrik Fotoğraf (Tüm adaylar için)
    Sabıka Kaydı (Tüm adaylar için)
    Yabancı dil bilgisini kanıtlayıcı belgeler (İsteğe bağlı)

Katılımcı sayısı şehirler için ayrılan kontenjanla sınırlı olduğu dikkate alınmalı ve başvuru son güne bırakılmamalıdır.


 

Başvuru Takvimi

 

Başvuruların alınması                                                                : 20 Şubat 2017 - 12 Mart 2017 (17.00)

Başvuruların değerlendirilmesi ve açıklanması                                 : 13 Mart 2017

Kayıt İşlemlerinin tamamlanması                                                  : 13 Mart 2017 - 20 Mart 2017

 

Başvuru için   : https://goo.gl/orvgVq adresteki formu doldurunuz.

İletişim           : 0(850)4507094 (Zeka Sporları Oyunları Konfederasyonu)
Kayıtlı