Öğretmenler Forumu

Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  

Haberler:

Gönderen Konu: Safranbolu  (Okunma sayısı 1887 defa)

Rindâne

  • Y
  • Tam
  • *****
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • İleti: 228
    • Öğretmenler Forumu
Safranbolu
« : 08 Şubat 2016, 15:19:20 »

Safranbolu, herkesin bildiği gibi geleneksel evleri ile ün kazanmış şirin bir ilçemizdir. Karabük iline bağlı olan Safranbolu'ya Karabük'ten devamlı kalkan minibüslerle ulaşım yaklaşıl yarım saat alıyor. Eğer Karabük'e işi için gittiyseniz gece konaklamanızı safranbolu'da yapmanızı tavsiye ederiz. Her keseye uygun otel ve pansiyonların bulunduğu Safranbolu'da tarihi bir konakta konaklamak, bir kaç yıldızlı otellerde konaklamaktan çok daha caziptir bize göre.

 Safranbolu'da gezilecek yerler saymakla bitmez, öncelikle İncekaya kanyonu, İncekaya su kemeri ve seyir terası, Bulak Mağarası ve Yörük köyü mutlaka gezilmesi gereken yerler. Eğer Mart Nisan aylarında gitme fırsatınız olursa İncekaya kanyonunda suların gürül gürül aktığı bir döneme denk gelirsiniz ki bu durumun seyrine doyum olmaz. Bulak Mağarası ise her mevsim ziyaret edilebilir. Yörük Köyü ise Safranbolu'nun adeta küçük bir örneği gibidir. Bozulmamış mimari yapısı ve doğası ile mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir.

 Safranbolu'ya gittiğinizde mutlka görmeniz yerlerden biri de Kaymakamlar Gezi Evi ve Cinci Han'dır. Ayrıca Safranbolu'nun özeel ve güzel tatlarını tatmadan dönmek çok akıllıca olmaz. Safranbolu lokulu ve Peruhi mutlaka tadılması gerekenler. Safranbolu hakkında daha ayrıntılı bilgi için http://www.safranbolum.net sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Kayıtlı
Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.
Mustafa Kemal ATATÜRK